ONICO Warszawa wygrywa z Treflem Gdańsk

W spotkaniu 23. kolejki siatkarskiej PlusLigi ONICO Warszawa pokonało w Sport Arenie w Łodzi Trefla Gdańsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:18). MVP rywalizacji wybrany został atakujący stołecznych, Bartosz Kurek.

Wyjściowy skład ONICO Warszawa nie był zaskoczeniem dla kibiców. Na rozegraniu rozpoczął Brizard, na przyjęciu Łukasik i Kwolek, środkowymi byli Wrona i Vigrass, atakującym Kurek, a libero Wojtaszek. W ekipie tegorocznego ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów zaczęli: Muzaj, Janusz, Jakubiszak, Schott, Grzyb, Nowakowski i Majcherski (libero).

Mecz rozpoczął dobrym atakiem Bartosz Kurek. Chwilę później skutecznie kiwnął Kwolek, ale goście szybko odrobili straty (2:2). To jednak gracze ONICO od początku naciskali na rywali i po asie Kurka prowadzili 7:4. Kilka minut później również asem przewagę powiększył Vigrass (14:9). Trener gości reagował, wprowadzając Mijailovicia i Kozłowskiego. Przewaga ONICO cały czas jednak rosła i po świetnym serwisie Kwolka oraz ataku Kurka z piłki przechodzącej było już 21:14. Goście odrobili nieco dystansu przy zagrywkach Mijailovicia (22:18), ale stołeczni wytrzymali presję i po ataku Wrony triumfowali w pierwszej partii (25:19).

Goście rozpoczęli drugiego seta z Kozłowskim i Mijailoviciem w składzie, co poskutkowało drobną przewagą po serii bloków (2:5). Stołeczni szybko zrewanżowali się w tym elemencie i już po kilku akcjach wyszli na prowadzenie 8:6. Znów dobrze funkcjonowała zagrywka – po asie Kwolka przewaga rosła (12:9), a swoje w tym elemencie dołożył też Vigrass (15:11). Na kilka akcji na boisku pojawił się Penczew, stabilizując przyjęcie stołecznych. Goście odrobili co prawda dwa punkty, ale po asie świetnie spisującego się Kwolka przewaga znów była bezpieczna (21:16). Końcówka to koncert gry ONICO – warszawianie dali Treflowi wygrać tylko jedną akcję, a seta zakończył autowym atakiem Muzaj.

Trzeciego seta goście rozpoczęli ponownie z Januszem na rozegraniu i Mordylem na środku. Po bloku na Muzaju i asie Kwolka stołeczni rozpoczęli od szybkiego prowadzenia. Chwilę później po jednej z kontr i ataku Kwolka było już 8:5. Gdańszczanie odpowiedzieli jednak asem Mordyla (11:10). Stołeczni zareagowali bardzo szybko, powracając do trzypunktowej przewagi po dobrym ataku Wrony (15:12). Ponownie na przyjęciu pojawił się Penczew, zmieniając Łukasika. Znów decydująca okazała się zagrywka – najpierw asem popisał się Kwolek (19:15), a w samej końcówce popis dał Kurek – dwa asy i stołeczni mieli piłki meczowe (24:17). Udało się wykorzystać już drugą z nich, kiedy to Schott zaserwował w siatkę.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Bartosza Kurka, który przez całe spotkanie był skuteczny w ataku i popisywał się świetnymi zagrywkami. Kolejny mecz stołeczni zagrają już w najbliższy piątek, na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn.

ONICO Warszawa - Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

ONICO Warszawa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Bartosz Kurek, Piotr Łukasik, Graham Vigrass, Damian Wojtaszek, Nikolay Penchev, Jakub Kowalczyk, Konrad Buczek.

Trefl Gdańsk: Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb, Marcin Janusz, Szymon Jakubiszak, Maciej Muzaj, Ruben Schott, Fabian Majcherski, Nikola Mijailović, Michał Kozłowski, Bartłomiej Mordyl.