mobile
REKLAMA

Orlik w nowej odsłonie

Okazuje się, że pandemia wcale nie wygasiła życia na boiskach. Pomimo ograniczenia w dostępie do obiektów sportowych na niektórych z nich dzieje się całkiem sporo.

Władysław Adamski
Orlik w nowej odsłonie

W interesujący sposób wykorzystano przerwę w życiu sportowym na Bielanach. Na administrowanym przez CRS Bielany Orliku znajdującym się przy ulicy Rudzkiej trwa kompleksowy remont. Środki na jego przeprowadzenie zagwarantowano w ramach budżetu partycypacyjnego. Przyśpieszeniu uległ tylko termin wykonania prac. Uznając, że bez sensu jest, aby boisko czekało na sportowców puste wykorzystano do tego przerwę i prace remontowe rozpoczęto już 24 kwietnia. Za wykonanie prac odpowiada Wydział Sportu i Rekreacji Dzielnicy Bielany. Nadzór nad przebiegiem remontu sprawują natomiast bezpośrednio pracownicy CRS Bielany. Sam pomysł wypłynął z kolei od radnej Ewy Turek, która również przygotowała odpowiedni projekt do budżetu partycypacyjnego. Projekt poparło ponad 1000 mieszkańców.

- Poparcie dla projektu wskazuje jak bardzo jest potrzebny remont Orlika – mówi Ewa Turek.Prace potrwają sześć tygodni, a na wakacje będziemy mieli Orlika w nowej odsłonie.

W planie prac przewidziano na boisku do piłki nożnej wymianę nawierzchni trawiastej o powierzchni 1860 metrów kwadratowych. Wykonany zostanie również retoping, czyli nałożenie nowej warstwy na bieżni i na boisku wielofunkcyjnym przeznaczonym do gry w siatkówkę i w koszykówkę.

- Dzięki temu, że mieszkańcy Bielan poparli projekt Orlik może zostać wyremontowany – dodaje burmistrz dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk.Jak my wszyscy mam nadzieję, że przetrwamy ten trudny czas, a dobrze przygotowane obiekty sportowe będą już na nas czekać.

Dodajmy, że Orlik przy ulicy Rudzkiej obchodzi w tym roku mały jubileusz. Jego remont oznacza więc doskonały prezent dla mieszkańców Bielan z okazji 10-lecia kompleksu sportowego.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda