mobile
REKLAMA

Ostatni moment na wymianę kopciucha

To już naprawdę ostatni dzwonek dla warszawiaków, którzy chcą pozbyć się kopciucha. Zostało tylko 27 dni na złożenie wniosku o miejskie dofinansowanie na ten cel.

informacja prasowa
Ostatni moment na wymianę kopciucha

Grudzień to ostatni miesiąc, w którym mieszkańcy Mazowsza mogą korzystać z przestarzałego pieca na paliwo stałe niespełniającego wymogów dla klas 3, 4 lub 5. Zgodnie z tzw. uchwałą antysmogową od 1 stycznia 2023 r. będzie to zabronione. Za używanie kopciucha od nowego roku będą grozić mandaty. Warszawiacy mają jeszcze szansę, aby wymienić stare piece na bardziej ekologiczne źródła ciepła przy wsparciu samorządu.

Do 31 grudnia miasto przyjmuje wnioski o dofinansowanie na wymianę kopciucha. Dokumenty w wersji papierowej można składać w dowolnym urzędzie dzielnicy lub wysłać pocztą. W tym drugim przypadku należy jednak pamiętać, że liczy się data wpływu do urzędu.

Wysokość dotacji może wynieść nawet 70 proc. dofinansowania. Więcej informacji na temat programu można uzyskać na stronie: um.warszawa.pl/kopciuchy lub pod numerem infolinii: (22) 325 96 06 (czynna od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00).

Kilka tysięcy pieców do wymiany w stolicy

Zgodnie z ostatnimi danymi w Warszawie znajduje się obecnie mniej niż 6 tys. kopciuchów, z czego znacząca liczba dotyczy urządzeń w lokalach prywatnych.

Najwięcej pieców, które nie spełniają wymogów dla klas 3, 4 lub 5, znajduje się na terenie Wawra, Białołęki i Rembertowa. Najmniej – na Ochocie, w Śródmieściu i na Żoliborzu.

fot. um warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda