mobile

Oświadczenie ws. postanowienia WSA

Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę Prezydenta m.st. Warszawy na postanowienie Komisji weryfikacyjnej z 30 sierpnia 2017 r.

Informacja prasowa/ fot. pixabay.com
Oświadczenie ws. postanowienia WSA

Postanowieniem z 11 stycznia 2018 r. sygn.: I SA/Wa 1866/17 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, odrzucił skargę Prezydenta m.st. Warszawy na postanowienie Komisji weryfikacyjnej z 30 sierpnia 2017 r. sygn. R 10/17 w przedmiocie nałożenia grzywny. Sąd nie badał merytorycznie zasadności nałożenia grzywny przez komisję, lecz odrzucił skargę ze względów formalnych uznając, że grzywna została nałożona na Hannę Gronkiewicz-Waltz, a nie na Prezydenta m.st. Warszawy.

Skarga została złożona przez Prezydenta m.st. Warszawy z uwagi na fakt, że przewodniczący komisji Patryk Jaki ogłosił na rozprawie o nałożeniu grzywny na „Prezydenta Hannę Gronkiewicz-Waltz”, jak również wobec tego, że postanowienie zostało doręczone pełnomocnikowi Prezydenta m.st. Warszawy, a nie Hannie Gronkiewicz–Waltz.

W tej sytuacji komisja powinna naprawić swój błąd i prawidłowo doręczyć postanowienie o ukaraniu grzywną właściwemu adresatowi. Dopiero z chwilą doręczenia postanowienia wraz z uzasadnieniem dla Hanny Gronkiewicz-Waltz rozpocznie się bieg terminu na złożenie skargi do sądu administracyjnego, której wniesienie pozwoli sądowi administracyjnemu na dokonanie merytorycznej oceny zasadności nałożenia grzywny.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy
Fot.:https://pixabay.com/pl/młotek-książki-prawa-sąd-prawnik-719066/

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda