mobile
REKLAMA

Park kulturowy Historycznego Centrum Warszawy – konsultacje społeczne

Radni m.st. Warszawie podjęli decyzję o rozpoczęciu prac nad powołaniem parku kulturowego Historycznego Centrum Warszawy. Projekt przyszłej uchwały będzie w związku z tym poddany licznym konsultacjom społecznym. Status parku ochroni i wyeksponuje piękno historycznego obszaru, poprawi estetykę budynków, zapobiegnie chaosowi reklamowemu i uporządkuje przestrzeń publiczną

Informacja prasowa
Park kulturowy Historycznego Centrum Warszawy – konsultacje społeczne

Co zmieni park kulturowy?

Obszar parku obejmie Stare i Nowe Miasto, Trakt Królewski, ogrody Krasińskich i Saski, rejon pomiędzy nimi oraz parki położone poniżej Skarpy włącznie z Łazienkami Królewskimi. Park kulturowy uporządkuje sprawy związane z estetyką elewacji, zachowaniem oryginalnego detalu oraz instalacją urządzeń technicznych. Zadba o drzewostan i piękno małej architektury. Podniesie jakość i ograniczy liczbę reklam. Ureguluje kwestie lokalizacji i aranżacji ogródków gastronomicznych. Określi też standardy dla ulicznego handlu.

Już od wczoraj warszawiacy mogą dzielić się swoimi opiniami na temat wprowadzanej uchwały, konsultacje potrwają do 23 czerwca 2023 r.

– Zapraszam mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych na temat przyszłego parku kulturowego. Bardzo ważne jest dla nas poznanie opinii warszawiaków i pomysłów dotyczących uchwały. Chcemy także wyjaśnić wszelkie wątpliwości– powiedziała Renata Kaznowska zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Treść projektu uchwały tworzącej park kulturowy Historycznego Centrum Warszawy znajduje się na stronie Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków

Z zapisami projektu można się także zapoznać w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków przy ul. Nowy Świat 18/20, w dni robocze w godz. 8.00 -16.00.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

  1. on-line wpisując swoje uwagi
  2. Podczas spotkania on-line w poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 17.00:
  • na YouTubie – można oglądać spotkanie i dyskutować na czacie;
  • na platformie ZOOM – można zabrać głos w dyskusji z fonią i wizją. Zgłoszenie na: mlan@um.warszawa.pl. Link do spotkania oraz instrukcja zostanie przesłana w mailu zwrotnym.
  1. Podczas dyżurów konsultacyjnych we wtorek, 13 czerwca i poniedziałek, 19 czerwca, w godz. 16.00 -19.00 w siedzibie Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków, przy ul. Nowy Świat 18/20.
  2. Wyślij opinię mailowo na adres  sekretariat.bskz@um.warszawa.pl oraz pocztą tradycyjną na adres Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków, ul. Nowy Świat 18/20, 00-373 Warszawa. Wzór wniosku na stronie Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków

Po przeanalizowaniu wyników konsultacji projekt uchwały zostanie poddany pod głosowanie Rady m.st. Warszawy. Po roku od uchwalenia stanie się obowiązującym w Warszawie prawem.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda