mobile
REKLAMA

Pełnosprawni w sporcie

Dwadzieścia drużyn z Warszawy i Mazowsza, stu dwudziestu zawodników stanęło na starcie XII Mazowieckiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych Warszawa 2015. W tym roku zawody odbyły się 15 maja na pływalni Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga Północ „Prawy Brzeg” przy ul. Jagiellońskiej 7. 

TAGI
Pełnosprawni w sporcie

Celem imprezy była popularyzacja pływania jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, integracja ze środowiskiem. Doroczny mityng pozwala też na podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych podczas treningów przez osoby niepełnosprawne intelektualnie.

Agnieszka Tymińska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie: - Ideą olimpiad specjalnych jest przede wszystkim aktywizowanie osób z niepełnosprawnością intelektualną do wszelkiego rodzaju form aktywności ruchowej. I taką fantastyczną formą tej aktywności, która w dobry sposób działa na rozwój osób niepełnosprawnych intelektualnie jest właśnie pływanie. Dla naszych podopiecznych pływanie jest przełamywaniem barier, osiąganiem kolejnych etapów rozwoju i działa bardzo stymulująco zarówno na rozwój poznawczy jak i fizyczny. To forma rehabilitacji zarówno zdrowotnej jak i intelektualnej. Nasza szkoła Zespół Szkół Specjalnych Nr 85 przy ulicy Elektoralnej od czterech lat współorganizuje Mityng Pływacki razem z Mazowieckim Oddziałem Olimpiad Specjalnych. Od czterech lat mamy tę imprezę w Warszawie. Niezwykle ważne dla naszego środowiska, zarówno dla szkół i placówek warszawskich jak i ośrodków z terenu województwa mazowieckiego są takie sportowe wydarzenia, w których osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą wziąć udział.

Zawody odbyły się w kategoriach przeznaczonych dla zawodników z lekkim stopniem upośledzenia i osób o najsłabszych możliwościach. Ci ostatni pływali stylem dowolnym, przy pomocy asystenta lub ze sprzętem pneumatycznym. Również dla nich przeznaczona była konkurencja polegająca na chodzie po dnie, na dystansie 15 metrów.

Organizatorem imprezy był Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska – Mazowieckie. Współorganizatorem był Zespół Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 „Parasol” i Klub Olimpiad Specjalnych „Elektoralna”.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda