Pewna wygrana ONICO Warszawa

Siatkarze stołecznego ONICO udali się do Gdańska, by rozegrać mecz dziesiątej kolejki PlusLigi. Rywalem podopiecznych trenera Stephane'a Antigi był miejscowy Trefl. Kibice zgromadzeni w Ergo Arenie zobaczyli ciekawe i emocjonujące spotkanie.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, którzy w pierwszej fazie meczu zaskoczyli nieco zawodników ONICO. Kilka błędów w przyjęciu oraz autowe ataki przyniosły prowadzenie Treflowi 19:16. Trener stołecznej drużyny próbował jeszcze ratować sytuację wprowadzając zmiany, ale nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu. Gospodarze wygrali pierwszego seta 25:20.

Druga partia to od początku praktycznie gra punkt za punkt do stanu 8:7. W tym momencie kontuzji doznał przyjmujący Trefla Nikola Mijailović. Siatkarzy z Pomorza rozkojarzyła ta sytuacja, co skutecznie wykorzystała drużyna ONICO. Dobre akcje Bartosza Kwolka i Rafaela Araujo oraz znakomicie funkcjonujący blok Andrzeja Wrony dał stołecznej ekipie prowadzenie, którego już nie oddała do końca seta.

Trzeci i czwarty set to popis gry ONICO. Warszawianie kontynuowali znakomitą grę blokiem - punktowali Graham Vigrass i Andrzej Wrona, a w ataku wyróżniał się Piotr Łukasik oraz wspomniany już wcześniej Rafael Araujo. Gigantyczną wręcz przewagę siatkarze z Warszawy stworzyli sobie w czwartej partii, dzięki czemu przy stanie 20:9 trener Antiga mógł wprowadzić na parkiet praktycznie całą nową szóstkę zawodników. ONICO wygrało zasłużenie z Treflem, a MVP spotkania został przyjmujący Piotr Łukasik.

Trefl Gdańsk - ONICO Warszawa 1:3 (25:20, 18:25, 15:25, 14:25)

Składy:

Trefl Gdańsk: Piotr Nowakowski, Marcin Janusz, Patryk Niemiec, Nikola Mijailović, Maciej Muzaj, Ruben Schott, Maciej Olenderek, Fabian Majcherski, Michał Kozłowski, Kewin Sasak, Miłosz Hebda, Szymon Jakubiszak.

ONICO Warszawa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Rafael Araujo Rodrigues, Andrzej Wrona, Piotr Łukasik, Graham Vigrass, Damian Wojtaszek, Sharone Vernon-Evans, Łukasz Wiese, Konrad Buczek, Dominik Jaglarski, Mateusz Janikowski, Jan Nowakowski.