Pewne zwycięstwo Hutnika

Piłkarze Hutnika Warszawa zdążyli już zapomnieć o bolesnej porażce z poprzedniego weekendu. W meczu 15. kolejki IV ligi mazowieckiej (grupa południowa) wygrali u siebie z Żyrardowianką Żyrardów 2:0.

Pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom na Marymonckiej wielu emocji. Brakowało sytuacji podbramkowych, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W początkowej fazie meczu zawodnicy „Dumy Bielan”dwukrotnie próbowali zaskoczyć bramkarza gości. Najpierw, po stałym fragmencie gry, piłka przeszła nad poprzeczką, zaś chwilę później strzał głową obronił golkiper z Żyrardowa. Szansę na objęcie prowadzenia mieli też goście. Uderzona z rzutu wolnego futbolówka nieznacznie minęła słupek bramki strzeżonej przez Damiana Staniszewskiego. W ostatnich minutach pierwszej połowy warszawscy piłkarze mieli najlepszą okazję do zdobycia gola. Michał Ocipka minął obrońcę i uderzył z 15 metrów. Bramkarz rywali zdołał odbić piłkę, niestety dobitka Kamila Jankowskiego była niecelna.

Drugą część gry „Hutnicy”rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 49. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Jankowski, a głową strzelił Damian Pracki. Golkiper gości intuicyjnie sparował futbolówkę. ale przy dobitce obrońcy Hutnika był już bezradny. Chwilę później piłkarze z Żyrardowa byli bliscy wyrównania. Po szybkiej kontrze jeden z zawodników Żyrardowianki znalazł się w dogodnej sytuacji w narożniku pola karnego, ale uderzył nad bramką. W dalszej części gry inicjatywa należała do gospodarzy. Po indywidualnej akcji Ocipka trafił prosto w bramkarza, który wybronił również groźny strzał głową oddany przez Ernesta Kozłowskiego. Drugie trafienie dla „Hutników” padło w 83. minucie. Warszawiacy wyszli z szybką kontrą, z prawej strony boiska Piotr Cudny zagrał w pole karne do niepilnowanego Kozłowskiego, a ten wpakował piłkę do pustej bramki, ustalając wynik spotkania.

Już w najbliższą środę, o godzinie 11, klub z Bielan zagra na wyjeździe z rezerwami pierwszoligowego Dolcanu Ząbki.

Hutnik Warszawa – Żyrardowianka Żyrardów 2:0 (0:0)
Bramki: Pracki 49′, Kozłowski 83′.

Hutnik: Staniszewski – Jarczak, Pracki, Łakomy, Wielgosz – Matusiak (Cudny 70′), Bednarczyk, Jankowski, Kozłowski – Szala (Zezula 80′), Ocipka (Pusek 87′).

Sędzia: Kamil Chmielewski (Warszawa).