mobile

Pięciosetowy bój w Śródmieściu

Niezwykłych emocji dostarczyli kibicom siatkarze MKS MDK Warszawa i drugiej drużyny UMKS MOS Wola. Po pięciosetowym pojedynku podopieczni trenera Tomasza Kellera odnieśli kolejne zwycięstwo w ramach rozgrywek Mazowieckiej I Ligi Kadetów.

Marcin Kalicki
Pięciosetowy bój w Śródmieściu

Mecze pomiędzy dwoma zasłużonymi stołecznymi klubami szkolącymi młodzież od wielu lat budzą wielkie emocje. Nie inaczej było i tym razem. W rozegranym na Śródmieściu spotkaniu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było ponad dwie godziny. Po łatwych wygranych dwóch pierwszych setach, w drużynie z Woli wkradła się dekoncentracja i pojawiły się błędy własne, co szybko wykorzystali gospodarze. Siatkarze MOS-u powrócili do dobrej gry w tie-breaku wygrywając piątego seta 15:12 i całe spotkanie 3:2.

MKS MDK Warszawa - UMKS MOS Wola II Warszawa 2:3 (17:25, 22:25, 25:22, 25:21, 12:15)

- Mecz z MDK Warszawa uważam za udany. Spotkanie nie należało do łatwych. Pierwsze dwa sety wygraliśmy bez większych przeszkód ze znaczną przewagą, dlatego - jak to często bywa przy wyniku 2:0 - nastąpiło u nas lekkie rozluźnienie, co spowodowało, że następne dwa sety należały do zespołu MKD-u. Na szczęście tie-breaka zaczęliśmy z przewagą czterech punktów, co sprawiło, że ostatecznie zwyciężyliśmy 3:2. Uważam, że naszymi mocnymi stronami są atak i blok. To nad czym musimy pracować to obrona i ograniczenie błędów własnych - powiedział po meczu Jan Lizińczyk, jeden z czołowych siatkarzy wolskiej drużyny.

Zespół UMKS MOS wystąpił w składzie: D. Radowski, A. Sztachelek, P. Kuliński, H. Śmiłowski, K. Wiśniewski, J. Lizińczyk, I. Skrzydło, J. Sudoł, M. Rok, M. Kluzek, D. Budzyń, J. Kuchata, Sz. Ławrynowicz.

Fot. MOS Wola  

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda