Pierwsza porażka ligowa ONICO Warszawa

Po wygraniu trzech kolejnych spotkań siatkarze ONICO Warszawa doznali pierwszej porażki. W 4. kolejce PlusLigi podopieczni trenera Stephane'a Antigi ulegli Cerrad Czarnym Radom 0:3.

Pierwszy set rozpoczął się od wymiany punkt za punkt. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na większą liczbę punktów do stanu 11:10 dla gospodarzy. Dobre akcje Maksima Zhygalova i Wojciecha Żalińskiego wyprowadziły na prowadzenie radomian, którzy już do końca seta nie dali się dogonić stołecznej ekipie.

Choć druga partia zaczęła ona od prowadzenia 1:0 po pięknym ataku z drugiej linii Bartosza Kwolka to już za chwilę na prowadzeniu byli Czarni. Kilka dobrych zagrań zaprezentował Andrzej Wrona i wspominany już wcześniej Kwolek, ale to było za mało na podopiecznych Roberta Prygla.

Trzeci i ostatni set rozpoczął się od popisowej gry Wojciecha Żalińskiego, dzięki którego serii zagrywek Czarni objęli prowadzenie 4:1. Pomimo straty na początku tej partii siatkarzom ONICO udało się wyrównać stan rywalizacji na 15:15, by następnie wyjść na prowadzenie 19:15. Trener radomian poprosił o czas. Po przerwie cztery punkty pod rząd zdobyli zawodnicy Cerradu  wyrównując ponownie wynik. Końcówka seta należała do gospodarzy, którzy wygrali ostatecznie tą część meczu 25:22, a całe spotkanie 3:0. To nie był dobry dzień dla warszawian, którzy odnotowali pierwszą porażkę w tym sezonie.

Cerrad Czarni Radom - ONICO Warszawa 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

MVP spotkania został Wojciech Żaliński.

Cerrad Czarni Radom: Alen Pajenk, Wojciech Żaliński, Dejan Vincić, Michał Ruciak, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Maksim Zhigalov, Kamil Kwasowski.

ONICO Warszawa: Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Łukasz Wiese, Graham Vigrass, Rafael Araujo, Damian Wojtaszek, Sharone Vernon-Evans, Mateusz Janikowski, Jan Nowakowski.