mobile
REKLAMA

Pierwszy transfer Legii. Reprezentant Uzbekistanu na Łazienkowskiej

Do drużyny prowadzonej przez trenera Czesława Michniewicza dołączył Jasur Yakshibaev. Reprezentant Uzbekistanu podpisał z Legią kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia.

Marcin Kalicki
Pierwszy transfer Legii. Reprezentant Uzbekistanu na Łazienkowskiej

Dwudziestotrzyletni Jasur Yakshibaev jest aktualnym mistrzem Białorusi z Szachtiorem Soligorsk i wicekrólem strzelców tamtejszej ligi. W reprezentacji swojego kraju rozegrał trzy mecze. Do Legii przechodzi z najbardziej utytułowanego uzbeckiego klubu Pakthatora Taszkient.

– W zeszłym roku na Białorusi grałem jako napastnik. Bardzo dobrze czuję się w napadzie. Preferuję ofensywne podejście do futbolu. Poprzez YouTube wiele dowiedziałem się o Legii. Wiem, że występowaliście w Lidze Mistrzów UEFA, są tu wspaniali kibice i panuje świetna atmosfera - mówi Jasur Yakshibaev.

Umowa nowego zawodnika z Legią obowiązuje przez 2,5 roku i zawiera opcje przedłużenia. W zespole Mistrza Polski będzie występował z numerem 7.

W poniedziałek i wtorek na testach medycznych w drużynie „Wojskowych” przebywa środkowy obrońca wicemistrza Ukrainy Dynama Kijów – Artem Szabanow. Dwudziestoośmioletni stoper, wychowanek Dynama ma za sobą występy w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Jest zdobywcą Pucharu Ukrainy w sezonie 2019/2020, ma za sobą dwa występy w reprezentacji Ukrainy.

Fot. Legia Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda