mobile

Piknik rodzinny w Parku Trampolin na AWF

Budowa nowego placu zabaw – Parku Trampolin – na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Marymonckiej 34 rozpoczęła się w 2015 r. Pierwszy etap prac został zakończony. Z tej okazji w niedzielę 15 maja o godz. 14.00 rozpocznie się piknik rodzinny.

Piknik rodzinny w Parku Trampolin na AWF

Nowy park zabaw ma formę wijącej się metalowej serpentyny ze stali nierdzewnej satynowanej. Serpentyna ta częściowo leży na terenie placu, a w jej obręcze wpisane zostały typowe urządzenia rekreacyjne: bujaki i trampoliny. Pozostała część serpentyny jest wzniesiona i tworzy elementy podtrzymujące huśtawki – bocianie gniazdo, huśtawki-liny oraz typowe huśtawki na łańcuchach. W jednym z zakoli znajduje się piaskownica wyznaczająca centrum zabawy.

Serpentyna, wznosząc się, tworzy także rodzaj dwóch tuneli - linariów wspinaczkowych. Na terenie placu znajduje się specjalna strefa wspinaczkowa - system kilku ścian o zróżnicowanym stopniu trudności oraz siłownia plenerowa. Pod urządzeniami zastosowano bezpieczne nawierzchnie amortyzujące upadek. Całość placu otacza ścieżka, przy której ustawiono długie ławki z oparciami oraz kosze na śmieci.

W programie rodzinnego pikniku: interaktywny spektakl „Mapa marzeń”,animacje i konkursy z Teatrem KULTURESKA oraz konkurencje i zabawy sportowe przygotowane przez AWF. Warsztaty ekologiczne realizować będzie firma SKANSKA, odpowiedzialna za zagospodarowanie zielenią terenu placu zabaw: w Strefie Przyrody i Strefie Segregacji Odpadów. Uczestnicy pikniku wspólnie z animatorami zbudują domki dla owadów oraz budki lęgowe dla ptaków. Wszyscy chętni nauczą się jak segregować odpady, poprzez udział w zabawach edukacyjnych. Będą również warsztaty malowania bawełnianych toreb oraz tworzenia rzeczy z surowców.

Na piknik organizatorzy zapraszają w godz. 14.00-18.00.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda