mobile
REKLAMA

Pingpongowy PGE Narodowy pełen atrakcji

Już 14 października bieżącego roku między 9:00 a 21:00 PGE Narodowy zamieni się w pingpongowe centrum Polski. Tego dnia w Biznes Klubie oraz na promenadzie wewnętrznej najpiękniejszego stadionu w naszym kraju, na prawie 90 stołach do pingponga odbędzie się największy w Polsce otwarty turniej dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym. Jego organizatorem  jest Polski Związek Tenisa Stołowego, który przygotował na ten dzień dla wszystkich uczestników mnóstwo atrakcji.

inf. pras.
TAGI
Pingpongowy PGE Narodowy pełen atrakcji

W turnieju mogą wziąć udział dziewczęta i chłopcy nie tylko z klubów tenisa stołowego, ale także wszyscy którzy chcą tylko spróbować swoich sił w pingpongowej rywalizacji. W szranki staną dzieci w kilku kategoriach wiekowych. Rejestracja do turnieju odbędzie się w dniu imprezy w recepcji Biznes Klubu PGE Narodowego. Pojedynki finałowe zostaną rozegrane na efektownie zaaranżowanym stole centralny. Wszyscy uczestnicy ogólnopolskiego turnieju dziewcząt i chłopców otrzymają upominki, a najlepsi zdobędą puchary oraz nagrody. Uroczysta dekoracja najlepszych pingpongistów odbędzie się na scenie głównej, z której imprezę poprowadzi znany dziennikarski duet TVP - Sylwia Dekiert oraz Rafał Patyra.

 

Pingpongowy PGE Narodowy od rana do późnego wieczora będzie dosłownie kipiał od sportowych atrakcji. Największe z nich będzie można podziwiać na stole centralnym wyposażonym w trybuny, z którego mecze oraz pokazowe gry transmitowane będą na żywo w TVP Sport. Imprezę odwiedzą miedzy innymi Jörgen Persson i Peter Korbel, którzy rozegrają ze sobą pokazowy pojedynek aby następnie wraz z Lucjanem Błaszczykiem przeprowadzić instruktażową klinikę i wziąć udział w „Lucjan Błaszczyk Show” pokazując najbardziej spektakularne pingpongowe triki. Podczas eventu na stole centralnym zostanie rozegrany także mecz Gwiazd Superligi Północ-Południe.

 

„Takie imprezy są niezbędne, zaryzykowałbym powiedzieć iż jest ich za mało. A warto, bo nie ulega wątpliwości że promocja sportu powinna leżeć w interesie większości środowisk.” – mówi Leszek Kucharski, medalista mistrzostw świata i Europy w tenisie stołowym.

W jaki sposób można jeszcze bardziej zachęcić dzieci do gry w tenisa stołowego?

 

„Aby osiągnąć sukces należy mądrze i ciężko pracować jak w każdej dziedzinie życia. To są wszelkiego rodzaju happeningi, promocja wydarzeń międzynarodowych, ale najważniejszą sprawą wydaje mi się wykreowanie/wyszkolenie gwiazdy. Można to zauważyć na przykładzie innych dyscyplin sportu (Małysz, Kubica, Lewandowski...), gdzie nazwiska te pociągnęły całe dyscypliny do przodu. Również lata świetności polskiego tenisa stołowego kojarzone są z konkretnymi nazwiskami.” – dodaje Kucharski.

 

Podczas Pingpongowego PGE Narodowego Polski Związek Tenisa Stołowego przygotował także konkursy dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w strefie Ministerstwa Sportu i Turystyki , otwarty turniej amatorów oraz akademię nauki gry z trenerami kadry narodowej oraz najlepszych polskich klubów, w której wszyscy chętni będą mogli poznać ciekawe zagrania oraz taktykę gry.

 

Weź swoją rakietkę i koniecznie odwiedź nas 14 października na PGE Narodowym podczas największego w Polsce pingpongowego święta!

 

Regulamin imprezy wraz z regulaminem turniejów dostępny będzie na stronie www.pzts.pl oraz na oficjalnym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/PolskiTS/. Liczba uczestników w turnieju jest ograniczona.

 

Do zobaczenia na „Pingpongowym PGE Narodowym”, na który wstęp jest wolny.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda