Plac pod żłobek w Ursusie gotowy
Kolejny krok do powstania placówek oświatowych u zbiegu ulic Posag Siedmiu Panien i Karola Taylora zrobiony. Zakupiona w ubiegłym roku pod inwestycję działka o powierzchni 4,38 ha, kosztująca miasto 20,91 mln zł, została uporządkowana.
Jakie prace zostały wykonane przed rozpoczęciem inwestycji? – Prace trwały od wiosny z przerwą na okres lęgowy ptaków. Zakres robót obejmował wywiezienie i utylizację podrzuconych odpadów, betonowych słupów i płyt, asfaltu, częściowe wyrównanie terenu, wykoszenie chwastowisk, dosianie trawy. Na tym terenie pozostawiliśmy dwa nienaruszone i zadrzewione miejsca siedliskowe oraz wykonaliśmy nieckę retencyjną, z której korzystają ptaki, m.in. kaczki – informują przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Ursus. Prace te kosztowały niemal 100 000 zł.
Na działce u zbiegu ulic Posag Siedmiu Panien i Karola Taylora docelowo będą mieściły się cztery placówki oświatowe: żłobek – jest w trakcie projektowania, szkoła średnia – dzielnica stara się pozyskać środki na jej budowę, a także szkoła podstawowa i przedszkole. – Do czasu rozpoczęcia inwestycji teren ma służyć mieszkańcom jako miejsce rekreacyjne. Jednak zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który jest obowiązującym aktem prawa miejscowego, nie jest to teren „zielony”. Obszar ten ma określoną funkcję – usługi oświatowe. I w taki sposób zostanie zabudowany. Natomiast podczas realizacji inwestycji będziemy sie starali zachować jak najwięcej rosnących na tym obszarze drzew. Dodatkowo pojawią się nowe nasadzenia zieleni – zaznaczają urzędnicy.
Pierwszą z czterech placówek, która ma powstać w tej części Ursusa będzie niezwykle potrzebny w tej części Warszawy żłobek.
Fot. W. Sokołowski/UD Ursus

















![[KONKURS] Wygraj najnowszą książkę Marty Zaborowskiej - premiera 1 lipca](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/073dc21a177e593af05937574a505dc2b5bedbc6.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)
![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)















