mobile
REKLAMA

Plenerowe gry w Parku Moczydło

 

W Parku Moczydło stworzono plenerowe stanowiska do popularnych gier podwórkowych. Dzieci, młodzież i dorośli mają do dyspozycji aż 9 stanowisk rozsianych po całym parku. Projekt powstał dzięki funduszom pochodzącym z dzielnicowego budżetu partycypacyjnego.

Informacja prasowa
Plenerowe gry w Parku Moczydło

Zakończyła się już realizacja wartego ponad 30 tys. zł projektu, który zakładał stworzenie 9 stanowisk do gier plenerowych na terenie Parku Moczydło. - Place do plenerowych gier są gotowe i można z nich korzystać - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Dzielnicy Wola. - Jesteśmy przekonani, że gry spodobają się mieszkańcom Woli i w przyszłym roku będą fajnym uzupełnieniem spacerów po Parku Moczydło - dodaje.

Pomysłodawcą budowy placów do plenerowych gier jest mieszkanka Woli, która zgłosiła swój projekt do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego 2018 i zebrała odpowiednią ilość głosów poparcia. Dzięki temu w Parku Moczydło pojawiło się aż 9 stanowisk do gier, z których można korzystać bez ograniczeń i przez prawie cały rok. - Dzieci, młodzież i dorośli mają do dyspozycji place do gier w Klasy, Klasy "Dni Tygodnia", Twistera 24, Pajęczynę, Węża i Drabinę, Labirynt, "Naśladuj mnie", Kotka oraz Znaki Drogowe. Gry rozmieszczone są w całym Parku Moczydło i samo odnalezienie ich wszystkich jest fajną zabawą - mówi Krzysztof Strzałkowski. - To gry, które wszyscy dobrze znamy, bo graliśmy w nie na podwórkach, gdy byliśmy młodsi. Teraz możemy zagrać w nie w parku, na świeżym powietrzu i całkowicie za darmo - dodaje.

Co ważne, place do gier zostały wykonane bardzo bezpieczną techniką, polegającą na naniesieniu specjalnego materiału na utwardzoną nawierzchnię i podgrzaniu jej. Dzięki temu otrzymaliśmy duże, kolorowe plansze gotowe do gry przez prawie cały rok.

Źródło: URZĄD M.ST. WARSZAWY
Dzielnica Wola
Wydział Sportu,Promocji i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda