mobile
REKLAMA

Pływalnia w Aninie dalej zamknięta. Czemu remont tak się przedłuża?

Początkowo planowana przerwa techniczna basenu miała się zakończyć 30 lipca, jednak konieczność dodatkowych prac budowlanych spowoduje, że przerwa potrwa przynajmniej dwa tygodnie dłużej. Podczas przeprowadzanych prac remontowych okazało się, że obiekt jest tak bardzo wyeksploatowany, że konieczne są dodatkowe prace

Jakub Bielawski
Pływalnia w Aninie dalej zamknięta. Czemu remont tak się przedłuża?

Popularna pływalnia przechodzi remont od czerwca

Basen znajdujący się w Ośrodku Sportu i Rekreacji cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miejscowych mieszkańców i jest intensywnie eksploatowany, w związku z czym zdecydowano się na wprowadzenie planowej przerwy technicznej, która miała trwać od 19 czerwca do 30 lipca. W tym okresie zaplanowano modernizację pomieszczeń z prysznicami oraz przeprowadzenie przeglądu technicznego pływalni wraz z niezbędnymi pracami. Jednakże podczas prowadzenia prac modernizacyjnych okazało się, że konieczne są dodatkowe prace budowlane, co spowoduje opóźnienie w planowanym ponownym otwarciu.

Oprócz wymiany skorodowanych zaworów na nowe, konieczne będzie także zastąpienie poziomych elementów instalacji wodnej oraz elektrycznej. Dodatkowo, po zdjęciu płytek podłogowych, okazało się, że konieczne będzie przeprowadzenie szlifowania posadzek.

Od momentu otwarcia, tj. 2010 roku, obiekt nie przechodził tak dużej modernizacji w części przebieralni z natryskami, a przy tak dużej eksploatacji, stan techniczny uległ znacznej degradacji – wyjaśnia dyrektor OSiR Sylwester Rudziński.

Wykonano szereg prac, lecz na tym nie koniec

Do tej pory przeprowadzono szereg prac modernizacyjnych. Między innymi zabezpieczono hydroizolacją ściany w pomieszczeniach przebieralni, a w niektórych częściach pomieszczeń już ułożono płytki ścienne. Na korytarzu z suszarkami ułożono płytki, a także przygotowano spusty do odpływów liniowych pod prysznicami. W dodatku, strefa saun została wyposażona w nową mozaikę i zostały przygotowane pomieszczenia do odpoczynku. Przeprowadzono także remont ślizgu zjeżdżalni oraz zainstalowano nowe suszarki.

Aktualnie trwają prace związane z układaniem hydroizolacji w kolejnych pomieszczeniach oraz kontynuowane jest układanie płytek. Wykonywana jest także naprawa ubytków na schodach i wieży zjeżdżalni, konserwacja i czyszczenie kanałów centralnych wentylacyjnych oraz prowadzone są prace wykończeniowe na korytarzu z suszarkami.

Przewiduje się, że pływalnia Anin zostanie otwarta wstępnie 16 sierpnia.

fot.UD Wawer

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda