mobile
REKLAMA

Po raz kolejny przykleili się do ulicy

To już kolejny dzień, w którym aktywiści z organizacji Ostatnie Pokolenie blokują warszawskie mosty. Po raz kolejny przedstawiciele organizacji dosłownie przykleili się do ulicy.

 

NKK
Po raz kolejny przykleili się do ulicy

Tym razem aktywiści z organizacji Ostatnie Pokolenie przykleili się do asfaltu na ul. Modlińskiej na wysokości Żerania. Ich działania zablokowały ruch w kierunku Legionowa. To już czwarty dzień, w którym blokują warszawskie mosty.

-Obywatelskie nieposłuszeństwo powoduje skrajne emocje. Ale to właśnie dzięki nim, a nie pomimo, jesteśmy w stanie wywołać ogólnopolską rozmowę o zapaści klimatycznej. Złość jest pierwszym krokiem do zmiany zdania. Złość jest lepsza od obojętności – napisali aktywiści w swoich mediach społecznościowych.

W ostatnim liście skierowanym m.in. premiera wskazali swoje postulaty: skokowe zwiększenie inwestycji w kolej i komunikację zbiorową poprzez przekazanie 100% środków z budowy nowych dróg ekspresowych i autostrad na regionalne i lokalne połączenia kolejowe i autobusowe od 2025 roku, a także wprowadzenie zintegrowanego biletu na transport lokalny i regionalny w Polsce za 50 złotych miesięcznie.

To przedstawiciele tej organizacji oblali farbą warszawską Syrenkę czy wtargnęli na koncert w filharmonii. W ten sposób, jak podkreślają chcą zwrócić uwagę na problemy dotyczące klimatu.

 

fot. FB Ostatnie Pokolenie oraz Karolina Witko

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda