mobile
REKLAMA

Początek remontu torów na Obozowej

Rozpoczyna się remont torowiska na ulicy Obozowej – od pętli Koło do al. Prymasa Tysiąclecia. Od soboty, 27 maja, droga będzie przejezdna tylko w jednym kierunku. Zmienią się trasy tramwajów i linii autobusowych. Po zakończeniu remontu torowiska zostaną wyłożone rozchodnikiem, a pasażerowie skorzystają z nowych wygodnych przystanków

Informacja prasowa
Początek remontu torów na Obozowej

Remont został podzielony na trzy części. Pierwszy etap to remont torów tramwajowych na ul. Obozowej, który potrwa sześć tygodni – do połowy lipca. Na początku prac tramwajarze wymienią szyny z podkładami o łącznej długości ok. 2300 metrów. Wyremontują także przejazd przy ul. Ciołka. Zaplanowano również udogodnienia dla pasażerów i pieszych – na przystanku tramwajowym przy al. Prymasa Tysiąclecia pojawi się drugie wejście na końcu peronów. Pozwoli to skrócić drogę dojścia do tramwaju.

W trakcie prac na Obozowej zamknięta będzie północna jezdnia drogi w kierunku Bemowa. Przejazd samochodem będzie możliwy w jednym kierunku – w stronę al. Prymasa Tysiąclecia. Aby ograniczyć utrudnienia w ruchu kołowym, roboty zostaną podzielone na etapy – w każdym z nich zamknięty będzie inny fragment ul. Obozowej. Za każdym razem na remontowanym odcinku obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania.

Pięć etapów robót

Prace podczas pierwszego etapu  rozpoczną się tuż po północy w sobotę, 27 maja - zamknięta będzie jezdnia pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Dalibora i Ciołka do Księcia Janusza. Na skrzyżowaniu Obozowej, Dalibora i Ciołka jadący Obozową od strony al. Prymasa Tysiąclecia kierowcy będą musieli skręcić w prawo lub w lewo. Na wysokości prowadzonych robót przejazd Obozową będzie możliwy w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia. W drugą stronę objazd poprowadzi ulicami Deotymy, Górczewską i Księcia Janusza. Front robót obejmie także zebry przez Obozową. Piesi zostaną skierowani do sąsiadujących przejść.

Wykonawca robót w swoim harmonogramie przewiduje zakończenie tego etapu prac na sobotę, 3 czerwca i wtedy rozpocznie się drugi etap robót na skrzyżowaniu ulicy Obozowej z Ciołka. Objazd, tak jak w poprzednim etapie, poprowadzi ulicami Deotymy, Górczewską i Księcia Janusza. Zakończenie tego etapu zaplanowano na środę, 7 czerwca.

Dzień później rozpoczną się prace pomiędzy ulicami Dahlberga a Dalibora, które potrwają do piątku, 16 czerwca. Etap czwarty obejmie odcinek od Długomiła do Dahlberga, a roboty mają się toczyć od soboty, 17 czerwca, do niedzieli, 2 lipca. Objazd zostanie wyznaczony al. Prymasa Tysiąclecia, Górczewską i Deotymy.

Ostatni etap rozpocznie się w poniedziałek, 3 lipca. Jezdnia Obozowej w stronę Bemowa będzie nieczynna od al. Prymasa Tysiąclecia do ulicy Długomiła. Na jezdni Obozowej prowadzącej od Płockiej w stronę alei, tuż przed wiaduktem, zamknięty zostanie prawy pas ruchu. Kierowcom pozostanie do dyspozycji tylko lewoskręt w aleję Prymasa w stronę Górczewskiej. Na tym odcinku zostaną też zamknięte przejścia przez Obozową, a piesi będą kierowani do sąsiednich. Na skrzyżowaniu z al. Prymasa Tysiąclecia wszystkie zebry będą dostępne. Objazd prac na tym odcinku poprowadzi al. Prymasa Tysiąclecia, Górczewską i Deotymy.

Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w poniedziałek, 10 lipca, o godz. 4:00.

Autobusy zastępcze i objazdy

Na cały czas remontu wyłączony zostanie ruch tramwajowy od al. Prymasa Tysiąclecia do pętli Koło. Kursowanie tramwajów linii 11 zostanie zawieszone. Nadal będzie można dojechać tramwajem do przystanku PKP Koło od strony ulicy Młynarskiej – tramwajami linii 24. Od strony Bemowa na pętlę Koło będą dojeżdżały tramwaje linii 35 na wydłużonej trasie ulicami Powstańców Śląskich, Radiową i Dywizjonu 303 oraz dodatkowej linii 70 z Boernerowa (ulicami Kaliskiego, Lazurową i Dywizjonu 303).

Autobusy linii zastępczej Z23 połączą przystanek Koło 05 przy pętli Koło z pętlą Ostroroga. Nocne N45 i N95 będą kursowały trasą objazdową (tylko w kierunku krańców Lazurowa i Os. Górczewska), ale nie pominą żadnego z przystanków.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Zielone tory i wygodne przystanki

Druga część prac na Woli – rozłożenie rozchodnika na wyremontowanym odcinku między pętlą Obozowa a al. Prymasa Tysiąclecia – nastąpi jesienią. Nowe tory będą przedłużeniem zielonego odcinka torów zbudowanego przez tramwajarzy w 2017 roku. Łączna długość nowego, zielonego pasa – od pętli Koło do ul. Młynarskiej – wyniesie ponad 2 km. Trzecia część, zaplanowana w 2024 roku (po rozłożeniu rozchodnika), to budowa platform przystankowych. Zapewnią one pasażerom wygodniejsze wsiadanie do tramwajów. Powstanie sześć platform przy Magistrackiej, Deotymy, Ciołka.

Pod koniec 2022 roku weszły w życie nowe przepisy zmniejszające szerokość jezdni przy przystankach tramwajowych. Dzięki temu, że powierzchnia zajmowana przez auta jest zmniejszona, możliwe stało się zaprojektowanie peronów wraz z wiatami.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda