mobile
REKLAMA

Początek rozbudowy szkoły nr 66 we Włochach

Właśnie rozpoczęła się rozbudowa i modernizacja szkoły podstawowej przy ul. Przepiórki 16/18. To inwestycja dzielnicy, a jej koszt, ok. 40 mln zł, w całości finansowany jest z budżetu Warszawy. Od placu budowy rozpoczęła się wizyta prezydenta Rafała Trzaskowskiego w dzielnicy Włochy. Wieczorem prezydent miasta zaprasza na spotkanie wszystkich mieszkańców dzielnicy.

informacja prasowa
Początek rozbudowy szkoły nr 66 we Włochach

 Poprawa stanu infrastruktury oświatowej to nasz absolutny priorytet. Od 2019 roku w Warszawie oddaliśmy do użytku 36 nowych placówek – 24 przedszkola i 12 szkół. Inwestujemy również w dzielnicy Włochy. Jesteśmy w szkole podstawowej nr 66 przy ul. Przepiórki, w której budujemy 11 nowych sal i salę gimnastyczną. Zaczęliśmy od rozbudowania szkoły nr 88 przy Radarowej, przy Parowcowej wybudowaliśmy za 8 mln zł przedszkole, wyremontowaliśmy boiska przy Cietrzewia i Astronautów, inwestujemy w przedszkolu nr 60 – mówił dzisiaj prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Dzięki rozbudowie powierzchnia użytkowa placówki przy Przepiórki zwiększy się niemal dwukrotnie z 3,2 tys. m² do ponad 6,4 tys. m². Powstanie m.in. 11 nowoczesnych sal lekcyjnych (po rozbudowie będzie ich łącznie 32).

– Mam też dobrą wiadomość dla uczniów – w ramach rozbudowy szkoła zyska również całoroczną pełnowymiarową halę sportową o powierzchni 460 m² – dodaje prezydent  Trzaskowski.

Zgodnie z harmonogramem prace budowlane mają się zakończyć już w 2024 roku.

60 mln zł na inwestycje oświatowe we Włochach

Na terenie Włoch znajduje się łącznie 21 miejskich szkół i przedszkoli, do których uczęszcza 6,8 tys. uczniów. W związku z dynamicznym rozwojem dzielnicy w najbliższym czasie na inwestycje oświatowe miasto przeznaczy łącznie ponad 60 mln zł. Poza rozbudową szkoły podstawowej przy ul. Przepiórki zaplanowano również:

  • modernizację i rozbudowę przedszkola nr 60 przy ul. Rybnickiej (koszt realizacji blisko 8 mln zł). W ramach inwestycji powstaną: 4 nowe sale do zajęć, pomieszczenia socjalne dla pracowników przedszkola, pomieszczenia techniczne, nowy plac zabaw - stara część placówki jest gruntownie remontowana;
  • kompleksową termomodernizacją Zespołu Szkół im. Bohaterów Narwiku przy ul. Gładkiej (obecnie przygotowywana jest dokumentacja projektowo– budowlana);  
  • budowę hali namiotowej na terenie Zespołu Szkół nr 17 przy ul. Promienistej (przewidywany koszt realizacji 800 tys. zł);
  • budowę 6-oodziałowego przedszkola w rejonie ul. Krakowiaków z zapleczem socjalnym i technicznym oraz zagospodarowaniem terenu o kubaturze ok. 7 tys. m³. Przewidywany koszt realizacji to ok. 12 mln zł.

Komfortowe szkoły i przedszkola już działają

W 2022 roku zakończyła się rozbudowa i modernizacja Szkoły Podstawowej nr 88 przy ul. Radarowej.  Placówka zyskała dodatkowe 14 dodatkowych sal lekcyjnych, nowoczesne zaplecze sportowe,  w tym dużą halę sportową i siłownię wraz z szatniami i łazienkami. Po rozbudowie kubatura szkoły zwiększyła się niemal dwukrotnie do blisko 30 tys. m³. Koszt inwestycji to ponad 22,3 mln zł.

Młodsi mieszkańcy Włochów zyskali nowe sześciooddziałowe przedszkole przy ulicy Parowcowej 53. Placówka dla 150 dzieci została wykonana w technologii drewnianej i oddana do użytku w 2020 roku. W ramach inwestycji powstał też plac zabaw. Koszt budowy przedszkola wyniósł blisko 8 mln zł.

Dodatkowo, w dwóch szkołach podstawowych, przy ul. Cietrzewia i Astronautów, zostały również przeprowadzone łącznie za blisko 1 mln zł, kompleksowe remont boisk szkolnych.

fot. um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda