mobile

Podleśna do remontu

Ulica Podleśna przejdzie generalny remont. Prace zostały podzielone na kilka etapów. Pierwszy z nich rozpocznie się już jutro, 18 lipca. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, poprawi się też bezpieczeństwo ruchu.

Informacja prasowa
Podleśna do remontu

Remont czeka jezdnię na całej długości ulicy Podleśnej, od ul. Marymonckiej do ul. Gwiaździstej. Wzdłuż drogi pojawią się nowe krawężniki. Zakres prac obejmuje nie tylko wymianę podbudowy i nawierzchni jezdni, ale także zmiany w organizacji ruchu poprawiające bezpieczeństwo. Przed istniejącymi przejściami dla pieszych pojawią się progi zwalniające, wytyczone zostaną również nowe zebry. Te po remoncie zobaczymy przy skrzyżowaniach z ul. Lektykarską (po zachodniej stronie), Klaudyny (po zachodniej stronie), Marii Kazimiery i na wysokości numeru 38. Wszędzie wprowadzone będą również ograniczenia prędkości do 30 km/h.

Roboty etapowe

Prace zostały podzielone na kilka etapów. Pierwszy z nich rozpocznie się już w najbliższą środę, 18 lipca, rano i potrwa do 1 sierpnia. W tym czasie zamknięta dla ruchu będzie jezdnia na odcinku od ul. Marymonckiej do Lektykarskiej (bez skrzyżowania z tą ulicą).

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Gwiaździsta – Potocka – Słowackiego – Marymoncka. Przypominamy, że w związku z budową ronda zamknięta jest ul. Klaudyny, a ruch na ulicy Rudzkiej i A. Mickiewicza odbywa się tymczasową jezdnią omijającą plac budowy. 

W kolejnych etapach remontowane będą: odcinek pomiędzy ulicami Lektykarską i Klaudyny, a następnie skrzyżowania – z ul. Podleśną i Klaudyny. Zwieńczeniem prac będzie ułożenie ostatniej warstwy nowej nawierzchni na całej ulicy. Wszystkie prace zakończą się do 30 sierpnia.

Autobusy linii 121 pojadą ulicami Marymoncką i A. Sacharowa i zawrócą na rondzie przy stacji metra Słodowiec. Linie 181 i 197 oraz nocna N46 będą kursowały ulicami: Marymoncka – J. Słowackiego – Gdańska – M. Hłaski. Linia 197 pojedzie dalej ul. Lektykarską, a linia nocna i 181 ul. Rudzką.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko