mobile

Podpisano umowę na wykonanie modernizacji boiska piłkarskiego

Dzielnica Wola podpisała umowę na modernizację boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 387 przy ul. Kasprzaka 1/3, które będzie kolejnym elementem infrastruktury sportowej w tym rejonie. Remont zostanie sfinansowany z budżetu obywatelskiego. Koszt inwestycji to niemal 610 tys. złotych.

inf. prasowa
Podpisano umowę na wykonanie modernizacji boiska piłkarskiego

Kolejne inwestycje finansowane z 6. edycji Budżetu Obywatelskiego na Woli znalazły już swoich wykonawców. Właśnie podpisano umowę z firmą Eversport sp. z o.o. na modernizację boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 387. - Głównym elementem modernizacji obiektu sportowego będzie wymiana zdewastowanej murawy na nową sztuczną trawę o powierzchni ponad 2000 m2, zamontowanie 2 głównych bramek oraz 4 usytuowanych w poprzek boiska, co umożliwi grę dwóm grupom jednocześnie. Do dyspozycji użytkowników zostaną oddane także wiaty boiskowe, a całość będą otaczały piłkochwyty. Na terenie przylegającym do boiska ma zostać zasiana naturalna murawa, a całość zostanie odwodniona liniowo – wylicza Marcin Hoffman, radny dzielnicy Wola.

Idea Budżetu Obywatelskiego jest prosta: to oddanie w ręce lokalnej społeczności części miejskich pieniędzy na projekty, które sami wymyślą, a potem wybiorą najlepsze z nich - tłumaczy Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. Cieszę się, że w związku z intensywną rozbudową Woli w tym rejonie, lokalna baza rekreacyjna rejonu Czyste zostanie unowocześnionadodaje burmistrz Strzałkowski.

Boisko szkolne znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nie dawno modernizowanego basenu OSiR Delfin, co daje szansę na stworzenie w tym rejonie ciekawej i różnorodnej bazy rekreacyjno-sportowej dla mieszkańców, którą uzupełniają siłownia plenerowa, stoły do tenisa stołowego oraz boisko do koszykówki. W dotychczasowych 6 edycjach budżetu obywatelskiego zrealizowano już ponad 2600 projektów mieszkańców.

 

 

 

 

 

Źródło: UD Wola


 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda