mobile
REKLAMA

Poliglotyczna tolerancja

„Daleko raj, gdy na człowieka się zamykam” – tak śpiewał Stanisław Soyka ponad 20 lat temu. Co zmieniło się od tamtej pory, jak teraz artyści dotykają tematu tolerancji?

Aleksandra Bańka
Poliglotyczna tolerancja

Każdy z nas jest inny, ale w żadnej definicji tego słowa nie znajdziemy synonimu, gorszy. Dlatego przestańmy się porównywać, a przede wszystkim przestańmy oceniać innych, odnośmy się do ludzi z szacunkiem, na który każdy bez wyjątku zasługuje, po prostu bądźmy tolerancyjni.

Właśnie, tolerancja. Temat obszerny i wiecznie żywy. Poruszany nie tylko przez społecznych aktywistów, ale również polityków, dziennikarzy czy artystów. Ci ostatni zawsze w szczególny sposób poruszają tę trudną, ale bardzo istotną kwestię relacji międzyludzkich. Tym razem twórcy z różnych regionów przedstawią tolerancję na plakatach.

Jutro tj. 9 czerwca rusza wystawa „Projekt tolerancja”. Jest to pokaz prac w ramach 27. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. To już kolejna odsłona tego projektu, w ramach którego artyści wyobrażają słowo „tolerancja” w ich ojczystym języku. Otwarcie zaplanowano na godzinę 20:30. Wernisaż można zobaczyć na ulicy Brukselskiej 23, na Saskiej Kępie lub online. Wstęp jest bezpłatny. Wystawa potrwa do 11 lipca.

Fot. Aleksandra Bańka

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda