mobile
REKLAMA

Poszukiwany listem gończym mężczyzna zatrzymany przez policjantów

Funkcjonariusze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali 47-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany listem gończym do odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności w związku z przestępstwami samochodowymi jakich się dopuścił. W swoim mieszkaniu i aucie posiadał specjalistyczny sprzęt służący do włamywania się do pojazdów i ich kradzieży.

informacja prasowa
Poszukiwany listem gończym mężczyzna zatrzymany przez policjantów

Kilka dni temu policjanci z Wydziału do Walki z Przestepczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku udali się do podwarszawskiej Zielonki, gdzie według posiadanej wiedzy w jednym z mieszkań w centrum miał się ukrywać mężczyzna mający zwiazek z przestępczością samochodową. Był on poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód zs. w Świdniku. Nie miał on jednak zamiaru spędzić najbliższych lat w więzieniu, dlatego postanowił się ukrywać.

Funkcjonariusze działający na miejscu zabezpieczyli wszelkie możliwe drogi ucieczki. Gdy zapukali do drzwi mieszkania otworzył je sam poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany, a w jego mieszkaniu policjanci znaleźli urządzenie służące do wykrywania nadajników GPS i urządzenia elektroniczne wykorzystywane do kradzieży samochodów. Wszystkie przedmioty mogące mieć związek z przestępczą działalnością 47-latka zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

Sprawdzony został też samochód, który na co dzień użytkował 47-latek. W osobowym bmw policjanci znaleźli gumową maskę przypominającą ludzką twarz oraz narzędzia służące do włamywania się do aut. Okazało się również,  bmw, o tym samym oznaczeniu posłużyło do kradzieży innego pojazdu na terenie stolicy, dlatego samochód został zabezpieczony do dalszych czynności i odholowany na policyjny parking. Funkcjonariusze zabezpieczyli również inne przedmioty, w tym m.in. telefony komórkowe. 

Fot. ksp warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda