mobile
REKLAMA

Powraca Wielki Test Wiedzy o Warszawie

Po czterech latach przerwy powraca Wielki Test Wiedzy o Warszawie. Na uczestników wydarzenia, które odbędzie się 3 czerwca 2023 r., będzie czekać 60 pytań z historii, ale też z życia współczesnej Warszawy. Zapisy już trwają!

Informacja prasowa
Powraca Wielki Test Wiedzy o Warszawie

Nie ma chyba drugiego miasta w Polsce, które budziłoby takie emocje jak Warszawa. Ani takiego, od nazwy którego powstałaby nazwa pełnoprawnej dziedziny wiedzy – varsavianistyki. Dlatego już 3 czerwca o godz. 11:00 w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52 odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Warszawie. Uczestnicy w ciągu 60 minut będą opowiadać na 60 pytań zamkniętych.

Pulę pytań do testu stworzyli dziennikarze Gazety Wyborczej Warszawa, swoje propozycje przedstawili również reprezentanci instytucji współtworzących konkurs.  

Zapisy do tegorocznej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Warszawie potrwają maksymalnie do 28 maja. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Chętni mogą zapisywać się przez specjalny formularz.  

Kto może wziąć udział?

Wielki Test Wiedzy o Warszawie jest przede wszystkim przeznaczony dla miłośników miasta, jego historii i życia. Uczestnicy powinni posiadać wiedzę nie tylko o wydarzeniach z przeszłości, ale także z dziedziny warszawskiego sportu czy kultury.

Na najlepszych uczestników czekają nagrody finansowe: 1. miejsce – 2 tys. zł, 2. miejsce – 1,5 tys. zł, 3. miejsce – 1 tys. zł.

Poprzednie edycje wydarzenia odbyły się w 2018 i 2019 r. Organizatorem testu jest Gazeta Wyborcza Warszawa, partnerem głównym Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerem wydarzenia Muzeum Warszawy.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda