mobile
REKLAMA

Prace budowlane w Szpitalu Południowym

Aby zapewnić odpowiednią wydajność sieci tlenowej w placówce trwa budowa nowej niezależnej instalacji. Dzięki temu od 12 listopada br. Szpital Południowy planuje wznowić przyjęcia pacjentów zakażonych COVID-19.

Informacja prasowa
Prace budowlane w Szpitalu Południowym

Zgodnie z decyzją ministra zdrowia w Szpitalu Południowym działa tymczasowy szpital covidowy z 300 miejscami do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

– Podjęliśmy natychmiast decyzje i działania zmierzające do rozbudowy instalacji tlenowej, tak aby Szpital Południowy był w stanie wypełnić decyzję ministra zdrowia i aby jak najszybciej wznowić przyjęcia pacjentów. Bez wybudowania całej nowej, niezależnej instalacji tlenowej, powrót do pełnego obłożenia nie jest możliwy. Na bieżąco informujemy o harmonogramie prac przedstawicieli wojewody mazowieckiego – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. – W ekspresowym tempie powstał projekt nowej instalacji i trwają już prace budowlane. Ich zakończenie, czyli budowa niezależnej dodatkowej sieci wewnętrznej oraz instalacji zewnętrznej do zbiornika tlenu i niezbędne odbiory, planowane są zgodnie z harmonogramem w przyszłym tygodniu. Przyjęcia pacjentów szpital planuje rozpocząć w przyszły piątek (12 listopada). Jeśli uda nam się skończyć choć jeden dzień wcześniej, będziemy bardzo zadowoleni – dodaje wiceprezydent Kaznowska.

W budynku Szpitala Południowego wykonawca prac zamontował już uchwyty do podłączenia nowej instalacji tlenowej, otworzył przestrzenie w sufitach oraz prowadzi zaawansowane prace budowalne na terenie placówki. Rozpoczął się już również sam montaż elementów nowej sieci tlenowej.

Szpital Praski przygotował już 102 łóżka covidowe

2 listopada br. minister zdrowia wydał decyzję o przekształceniu Szpitala Praskiego w tymczasowy szpital covidowy z 271 łóżkami dla pacjentów z dodatnim wynikiem na obecność wirusa SARS-CoV-2.

– Domagaliśmy się przekształcenia tej placówki w wielospecjalistyczny szpital do leczenia pacjentów z koronawirusem, aby odciążyć inne miejskie szpitale, gdzie nie ma oddziałów covidowych a przybywa tam coraz więcej osób zakażonych COVID-19 z chorobami współistniejącymi – wyjaśnia Renata Kaznowska. –  Otrzymaną decyzję już zaskarżyliśmy ponieważ nie zgadzamy się, aby Szpital Praski pełnił jedynie funkcję szpitala tymczasowego. Zwracaliśmy uwagę, że istniejąca tam instalacja tlenowa nie wytrzyma tak dużego obciążenia a pracujący w placówce ortopedzi, położnicy czy urolodzy nie są ekspertami od niewydolności oddechowej spowodowanej COVID-19. Niezależnie od zaskarżenia decyzji, w trosce o mieszkańców naszego miasta robimy swoje i uruchamiamy w  Szpitalu Praskim kolejne łóżka – dodaje wiceprezydent.

Fot. R.Motyl/UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda