mobile
REKLAMA

Promy, tramwaj wodny i statek nad Wisłą

Poznaj Warszawę z niecodziennej perspektywy – rzeki płynącej przez środek miasta. Siódmy sezon Warszawskich Linii Turystycznych powraca 1 maja.

TAGI
Promy, tramwaj wodny i statek nad Wisłą

Już niebawem znów będzie można pływać po Wiśle promami, tramwajem wodnym i statkiem turystycznym.

Promy

Brzegi rzeki połączą cztery przeprawy promowe. Będą kursować na trasach: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa, Bulwar Grzymały Siedleckiego (przystanek Most Poniatowskiego) – Stadion Narodowy, Podzamcze - Fontanny – ZOO i Łomianki – Nowodwory.

Dzięki nim będzie można w kilka minut przedostać się na drugą stronę Wisły. Prom „Turkawka” kursujący pomiędzy Łomiankami i Nowodworami oraz „Pliszka” i „Słonka”pomieszczą na swoich pokładach 12 osób i tyle samo rowerów. „Wilga” zabierze 40 pasażerów i 40 rowerów.

Od 1 maja do 30 czerwca promy będą kursować w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo popłyną 5 czerwca (piątek). Od lipca do 31 sierpnia przeprawy będą się odbywać również w dni powszednie, a we wrześniu w pierwszą sobotę i niedzielę.

Rejs promem jest bezpłatny.

Tramwaj wodny

Tramwaj „Wars” będzie wypływał z Cypla Czerniakowskiego (przystanek nieopodal Płyty Desantu 
i bramy portu Czerniakowskiego). Trwający półtorej godziny rejs to okazja do podziwiania dzikiej Wisły po praskiej stronie, panoramy Starego Miasta oraz najbardziej charakterystycznych obiektów Warszawy – Grubej Kaśki, Stadionu Narodowego, Zamku Królewskiego i nowoczesnego Centrum Nauki Kopernik.

„Wars” przepłynie pod trzema mostami: Łazienkowskim, Poniatowskim i Świętokrzyskim. Na trasie przewidziane są dwa przystanki: na Cyplu Czerniakowski i przy moście Poniatowskiego. Na pokładzie tramwaju pomieści się 150 pasażerów.

Bilety będzie można kupić na statku lub 
w przedsprzedaży w biurze Żeglugi Stołecznej na ul. Świętokrzyskiej. Cena biletu normalnego – 18 zł.

Statek do Serocka

Kolejną atrakcją dla wszystkich zainteresowanych będzie całodzienny rejs Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka, znajdującego się nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Statek „Zefir” wyruszy z przystanku na Cyplu Czerniakowski o godzinie 9:00, przepłynie przez śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybije do molo w Serocku. Po półtoragodzinnej przerwie, około 13:45 wyruszy w rejs powrotny do Warszawy i o 19:00 zacumuje na początkowym przystanku.

„Zefir” zabierze jednorazowo 110 osób. Na statku ustawiony będzie grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Od 1 maja do 30 czerwca rejsy statkiem odbywać się będą w soboty, niedziele i dni świąteczne – dodatkowy kurs 5 czerwca. Od lipca do końca sierpnia również w piątki, a we wrześniu w pierwszą sobotę i niedzielę.

Bilety będzie można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński, w poniedziałki od godziny 16.00 do 20.00, środy od 7.00 do 11.00 oraz w piątki od 16.00 do 20.00, jednak nie wcześniej niż 14 dni przed planowanym rejsem. Koszt biletu normalnego – 36 zł.

Wszystkie rejsy potrwają do 6 września.

 

Fot. Mateusz Włodarczyk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda