mobile

Przetarg – jedyna forma sprzedaży lokali użytkowych

W czwartek, 25 sierpnia, radni Warszawy uchwalili nowe zasady sprzedaży lokali użytkowych. Sprzedaż będzie możliwa tylko w drodze przetargu oraz powinna być zgodna z oczekiwaniami i potrzebami lokalnej społeczności.
 

TAGI
Przetarg – jedyna forma sprzedaży lokali użytkowych

Przepisy nowej uchwały Rady m.st. Warszawy przewidują przetarg jako jedyną formę sprzedaży lokali użytkowych, po spełnieniu określonych warunków (uregulowany stan prawny, budynek, w którym znajduje się lokal nie jest przeznaczony do rozbiórki lub wyburzenia, w nieruchomości istnieje wspólnota mieszkaniowa, nie jest objęty najmem, dzierżawą albo innym tytułem prawnym do korzystania). Za każdym razem decyzja powinna być nie tylko uzasadniona interesem ekonomicznym m.st. Warszawy, ale również powinna być zgodna z oczekiwaniami i potrzebami lokalnej społeczności.
 
Dzięki tej zmianie zostanie zwiększona kontrola w kształtowaniu przestrzeni publicznej Warszawy. W przypadku, gdyby doszło do znacznej sprzedaży lokali użytkowych, m.st. Warszawa pozbawiłoby się możliwości zapobiegania zjawiskom, polegającym na wypieraniu jednych branż potrzebnych miejscowej społeczności np. usług rzemieślniczych przez inne.
W przypadkach, gdy wartość lokalu wraz z udziałem w gruncie albo pierwszą opłatą z tytułu użytkowania wieczystego gruntu przekracza limit określony w uchwale, przewiduje się uzyskanie na sprzedaż lokalu zgody Rady m.st. Warszawy. Pozwoli to na większą kontrolę przy zbywaniu majątku miasta.
Ze sprzedaży wyłączono lokale użytkowe usytuowane w budynkach wpisanych do rejestru zabytków lub do gminnej ewidencji zabytków.
Źródło: U.M. Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda