mobile
REKLAMA

Przyjmujący ONICO Warszawa przedłużył kontrakt

Przyjmujący Piotr Łukasik podpisał nowy kontrakt z ONICO Warszawa i będzie reprezentował barwy stołecznej ekipy do końca sezonu 2019/2020.

Marcin Kalicki
Przyjmujący ONICO Warszawa przedłużył kontrakt

Piotr Łukasik urodził się 11 lipca 1994 roku w Ostródzie. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął od występów w rozgrywkach Młodej Ligi w barwach AZS-u Olsztyn. Już po roku dołączył do drużyny seniorskiej i w ciągu trzech sezonów rozegrał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym 42 spotkania, po czym przeniósł się do KPS-u Siedlce. Po trzech latach na zapleczu PlusLigi Łukasik powrócił do siatkarskiej ekstraklasy - w 2017 roku został zawodnikiem BBTS-u Bielsko-Biała, skąd po świetnym sezonie trafił do stolicy.

- ONICO to w tym momencie potężna marka w polskiej siatkówce. A nasza liga jest przecież jedną z najsilniejszych w Europie. Cieszę się, że klub wyraził zainteresowanie, żebym pozostał częścią zespołu. Były wprawdzie inne, które również się po mnie zgłosiły, ale zdecydowana większość aspektów przemawiała za pozostaniem w stolicy - powiedział po przedłużeniu umowy Piotr Łukasik.

- Piotrek ma za sobą świetny sezon i jestem przekonany, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Zamierza dalej się rozwijać i ma ku temu olbrzymi potencjał. Ambicja i waleczność to cechy, które najlepiej go opisują i które wpisują się w naszą wizję drużyny - walczącej o każdą piłkę i stawiającej sobie najwyższe cele. Cieszymy się, że "Kiki" zostaje z nami - skomentował podpisanie nowej umowy prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

"Kiki", jak popularnie nazywany jest Piotr Łukasik w Warszawie rozegrał już 21 meczów (77 setów), w których zdobył łącznie 207 punktów, popisując się ponad 50% skutecznością w ataku i 43 punktowymi blokami, co aktualnie daje mu 7. lokatę w rankingu najlepiej blokujących zawodników ligi. Przez kibiców ONICO Warszawa został też wybrany najlepszym zawodnikiem grudnia, kiedy to przyznano mu statuetki MVP za spotkania z Treflem Gdańsk i Chemikiem Bydgoszcz.

Fot./Źródło: informacja prasowa ONICO Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda