mobile

Puchar Tramwajów Warszawskich pojechał do Grodziska Mazowieckiego

W ostatni weekend cztery drugoligowe zespoły rywalizowały na Woli o zwycięstwo w turnieju o Puchar Tramwajów Warszawskich. Zawody wygrali siatkarze Sparty Grodzisk Mazowiecki. Drużyna MOS Wola Tramwaje Warszawskie uplasowała się na trzeciej pozycji.

Marcin Kalicki
Puchar Tramwajów Warszawskich pojechał do Grodziska Mazowieckiego

Sobotnie zawody to pierwszy z trzech turniejów, w których wezmą udział stołeczni siatkarze w ramach przygotowań do nowego sezonu. Trener Krzysztof Wójcik nie mógł jednak skorzystać ze wszystkich zawodników. W wolskim zespole brakowało m.in. kapitana Grzegorza Pacholczaka, który na czwartkowym treningu tuż przed turniejem doznał niegroźnej kontuzji czy środkowego Briana Malangiewicza. W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej, po przerwie związanej z pandemią koronawirusa, mogli pojawić się kibice co dodatkowo zmobilizowało zawodników wszystkich drużyn.

W pierwszym meczu półfinałowym gospodarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie mimo wyrównanej walki w dwóch pierwszych setach, w kolejnych dwóch musieli uznać wyższość siatkarzy UKS Sparty Grodzisk Mazowiecki i to podopieczni trenera Tomasza Rosy awansowali do walki o ostateczny triumf pokonując stołeczny zespół 3:1. W drugim spotkaniu padł taki sam rezultat. Lepsi od zawodników UKS Trójki Międzyrzec Podlaski okazali się siatkarze Enei KKS Kozienice. Jeszcze tego samego dnia rozegrano dwa kolejne mecze. W spotkaniu o III miejsce MOS Wola tylko w pierwszym secie oddał inicjatywę drużynie z Międzyrzeca Podlaskiego, zaś w wielkim finale Sparta uporała się z rywalem z Kozienic w trzech setach. – Był to dobry sprawdzian dla wszystkich zawodników. Wszyscy zagrali w podobnym wymiarze. Okazje do zaprezentowania miał też nasz zdolny junior Janek Lizińczyk i były to naprawdę udane wejścia. Na ten moment jeszcze ciężko trenujemy na siłowni i to było widać w grze – powiedział Krzysztof Wójcik, trener wolskiego zespołu.

Wyniki turnieju o Puchar Tramwajów Warszawskich pod patronatem Dyrektora MOS nr 6:

Półfinały:

MOS Wola Tramwaje Warszawskie - UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3 (27:29, 25:23, 19:25, 15:25)

UKS Trójka Międzyrzec Podlaski - Enea KKS Kozienice 1:3 (25:23, 21:25, 18:25, 21:25)

Mecz o III miejsce:

MOS Wola Tramwaje Warszawskie - UKS Trójka Międzyrzec Podlaski 3:1 (23:25, 26:24, 25:20, 25:16)

Mecz o I miejsce:

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki -  Enea KKS Kozienice 3:0 (25:22, 25:18, 25:15)

Klasyfikacja końcowa:

1.      UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki

2.      Enea KKS Kozienice

3.      MOS Wola Tramwaje Warszawskie

4.      UKS Trójka Międzyrzec Podlaski

Stołeczna drużyna wystąpiła w składzie: Marcin Wojtulewicz, Damian Gościański, Paweł Szczepaniak, Michał Gawrzydek, Kamil Kubeł, Jan Lizińczyk, Adam Antoński, Karol Kubisz, Kacper Żółtański, Dariusz Bonisławski, Patryk Bujniak.

Widać było, że są to pierwsze mecze kontrolne zespołów przed zbliżającym się sezonem. Z naszej strony nie można było odmówić walki zarówno w pierwszym jak i drugim spotkaniu. Elementami, nad którymi zdecydowanie musimy popracować jest przyjęcie zagrywki, a także sam element wykonania zagrywki. W spotkaniach widać było, iż w tych dwóch elementach odstajemy od naszych przeciwników jednak do rozpoczęcia ligi jest jeszcze trochę czasu tak więc myślę, że zdążymy dopracować i te elementy. Co do sprawdzenia naszej formy ciężko jeszcze oczekiwać świeżość w naszym graniu w dalszym ciągu ciężko trenujemy zarówno na siłowni jak i na hali tak więc nasza siatkówka może wydawać się mocno toporna jednakże wraz ze zbliżającym się terminem pierwszego gwizdka ligowego nasza motoryczność na pewno będzie coraz lepsza – zapewnia Kamil Kubeł. Podobnie uważa nowy nabytek MOS-u Dariusz Bonisławski: – Moim zdaniem turniej możemy zaliczyć do udanych. Mimo braku czterech zawodników pokazaliśmy momentami ciekawą siatkówkę. Do pełni formy jeszcze trochę brakuje, ale mamy trzy tygodnie do rozpoczęcia ligi, więc spokojnie powinniśmy zdążyć. Do poprawy jest jeszcze sporo, ale teraz właśnie jest najlepszy czas, aby szlifować elementy, które nie funkcjonują tak jak powinny.

Byliśmy gospodarzem turnieju, chcieliśmy dobrze zaprezentować się przed kibicami na własnej hali oraz zobaczyć nasza aktualną dyspozycje. W meczu z Grodziskiem mieliśmy chwile, w których prezentowaliśmy się dobrze, ale gra z przebiegu całego spotkania falowała. W drugim meczu udało nam się wygrać i zakończyć turniej na trzecim miejscu. Brakowało kilku zawodników, ale było to granie kontrolne, więc patrzymy pozytywnie w przyszłość – mówi Michał Gawrzydek.

Okazję do pokazania się kibicom siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie będą mieli już w najbliższy weekend. Podczas Ursus Volley Cup w hali sportowej przy ul. Keniga 20 w sobotę i niedzielę rozegrają trzy spotkania kolejno z Camperem Wyszków (sobota, godz. 12:00), SKS Iskrą Warszawa (sobota, godz. 18:00) oraz KS Metro Warszawa (niedziela, godz. 10:00).

Fot. MOS Wola

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda