mobile
REKLAMA

Razem celebrujmy rocznicę polskiej demokracji!

Zapraszamy na wspólne świętowanie rocznicy wyborów roku 1989 już w niedzielę 4 czerwca o godz. 16:00 przy Placu Konstytucji 6. Imprezę uświetnią koncerty zespołów The Cuban Latin Jazz oraz The REYals. Gościem specjalnym będzie Szkło Kontaktowe

Informacja prasowa
Razem celebrujmy rocznicę polskiej demokracji!

W czerwcu tego roku przypada 34. rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu, wydarzenia, które otworzyło nowy rozdział w historii Polski.

Rocznicowa wystawa

Prawie trzy i pół dekady temu mieszkańcy stolicy w Warszawskim Komitecie Obrony „Solidarność”, mającym siedzibę w dzisiejszej Witrynie Domu Wschodniego, śledzili wyniki przełomowych wyborów. To właśnie tutaj 4 czerwca zostanie otwarta wystawa przywołującą atmosferę tamtych lat – składają się na nią zdjęcia, plakaty i inne materiały archiwalne.

Gośćmi inaugurującymi wernisaż będą Andrzej Budek, autor plakatu wyborczego „1989”, prof. ASP Paweł Kowalewski oraz reżyser-scenarzysta i operator filmowy Jacek Petrycki.

Z uwagi na charakter działalności Witryny Domu Wschodniego, opisy pod zdjęciami oraz wprowadzenie do wystawy przetłumaczylibyśmy na język ukraiński, białoruski i rosyjski. Wystawa potrwa do 4 lipca.

Koncerty

Aby uczcić tę wyjątkową dla polskiej demokracji rocznicę, przed siedzibą Domu Wschodniego zostanie rozstawiona scena, na której wystąpią zespoły The Cuban Latin Jazz oraz The REYals.

Pierwszy z nich to międzynarodowa formacja, która specjalnie dla nas zagra fuzję brzmień jazzowych, kubańskich oraz słowiańskich z akcentami polskimi, w tym elementami twórczości Fryderyka Chopina.

Drugi z zespołów tworzą uczniowie i absolwenci warszawskiego XI LO im. Mikołaja Reja. Wystąpią z repertuarem łączącym muzykę rockową, popularną, soul oraz piosenki autorskie.

Gość specjalny

O 17:00 rozpocznie się program Szkła Kontaktowego. Telewizyjny format zostanie zaadaptowany na formułę łączącą humorystyczny stand-up z widowiskiem teatralnym, satyrycznie komentującym aktualne wydarzenia polityczne.

fot.UDŚródmieście

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda