mobile
REKLAMA

Recepta na szybsze powstanie placu zabaw – zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego

Czy na osiedlu Fort Radiowo powinien powstać nowy plac zabaw dla dzieci? Dwie radne dzielnicy Bemowo uważają, że tak i złożyły w tej sprawie interpelację do Zarządu Dzielnicy. Burmistrz dzielnicy rozwiewa wszelkie wątpliwość ws. przyszłości ewentualnego placu zabaw

NKK
Recepta na szybsze powstanie placu zabaw – zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego

Dwie radne dzielnicy Bemowo Ewa Przychodzeń – Szmidt oraz Magdalena Gogol zauważyły potrzebę stworzenia na ternie dzielnicy nowego miejsca do zabaw dla dzieci. Jak twierdzą na osiedlu Fort Radiowo brakuje placu zabaw. Stąd ich prośba do Zarządu Dzielnicy, aby taka inwestycja powstała, jak wskazują: „Północno-zachodnia część dzielnicy jest uboga w tego typu inwestycje. Niemałym nakładem powstał plac zabaw na Boernerowie, natomiast brakuje takiego miejsca na osiedlu Fort Radiowo. Dobrym miejscem byłby pas zieleni przecinający osiedle, wystarczająco szeroki pomiędzy niektórymi ulicami, np. między Arciszewskiego, a Newtona” – wskazały radne.

Czy nowa inwestycja ma szansę na realizację?

Do sprawy odniosła się burmistrz dzielnicy, Urszuła Kierzkowska, która rozwiewa wszelkie wątpliwości ws. proponowanej inwestycji. Jedno jest pewne nowy plac zabaw nie może powstać we wskazanej lokalizacji z uwagi na to, że koliduje to z planowaną inwestycją dot. budowy odwodnienia na osiedlu WAT.

Czy zatem znajdą się środki na budowę placu, ale w innej lokalizacji? Burmistrz dzielnicy jasno wskazuje, jakie są szasne na jego realizację.

- Z uwagi na fakt, że brak jest takiego zadania w budżecie na rok 2024 i w Wieloletniej Prognoozie Finansowej na lata 2024 -2050, proponuję zgłosić projekt budowy placu zabaw w innej lokalizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

fot. pixabay

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda