Recydywista zatrzymany po próbie włamania do plebanii. Przegonił go proboszcz
Stołeczni policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do plebanii na Pradze-Północ. Mężczyzna działał w recydywie. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Geneza sprawy
25 marca 2025 roku, nieznany mężczyzna próbował włamać się do plebanii przy ul. Modlińskiej na Pradze-Północ. Przegonił go wtedy proboszcz. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej podczas oględzin miejsca zabezpieczyli siekierę, którą upuścił mężczyzna podczas ucieczki.
Działania policjantów
Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości przeciwko mieniu. Funkcjonariusze operacyjni udali się na miejsce zdarzenia, aby przeprowadzić własne ustalenia. W trakcie działań starali się dotrzeć do świadków i uzyskać od nich dodatkowe informacje. Funkcjonariusze prowadzili również ustalenia mające na celu określenie, dokąd zbiegł sprawca po próbie włamania. Policjanci zabezpieczyli również nagranie z wizerunkiem poszukiwanego mężczyzny i przekazali je funkcjonariuszom z innych wydziałów.
Zatrzymanie
Policjanci ustalili, że 47-latek miał już w przeszłości problemy z prawem m.in. za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Przebywał także wcześniej w areszcie. Dzięki czynnościom, funkcjonariusze ustalili gdzie mieszka mężczyzna i zaplanowali jego zatrzymanie. Podejrzany po zatrzymaniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga- Północ. Został przedstawiony mu zarzut za usiłowanie kradzieży z włamaniem działając w warunkach recydywy. Zastosowano również wobec niego policyjny dozór. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.



















![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/0468f7c1ea2774aeabbe7c5f0a5130c04656fa63.png)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj zaproszenie na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/09ce9156a5c8a253c32c3d90ef187667473d7ef5.jpeg)















