mobile
REKLAMA

Reprezentacja Szwecji zagrała z MOS Wola Warszawa!

Do niezwykłego spotkania doszło w wolskiej hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2. Kibice siatkówki mieli okazję zobaczyć przygotowującą się do rozgrywek II ligi drużynę MOS Wola Warszawa, która zmierzyła się z…reprezentacją Szwecji.

Marcin Kalicki
Reprezentacja Szwecji zagrała z MOS Wola Warszawa!

Goście ze Skandynawii przebywają na zgrupowaniu w Polsce, podczas którego rozegrają kilka spotkań kontrolnych. Jednym z nich był pojedynek z wolską ekipą, która rozpoczęła dwa tygodnie temu przygotowania do sezonu 2019/2020.

Bardzo ciekawe widowisko , momentami wyrównane, zakończyło się ostatecznie wynikiem 0:4. Mimo to podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika mogą być zadowoleni z pierwszego przedsezonowego przetarcia. Nowobudowany zespół trenera Krzysztofa Wójcika potrzebuje jeszcze wspólnych treningów, ale już widać, że będzie to mocna drużyna walcząca o najwyższe cele w lidze. - Sparing na pewno był pożyteczny. Zawsze fajnie jest zagrać przeciwko reprezentacji narodowej. Nie mieliśmy początkowo w planach gry na tak wczesnym etapie przygotowań, ale zdecydowaliśmy się skorzystać z okazji i umówiliśmy się na cztery sety. Z góry założyliśmy, że istotny nie będzie wynik, a raczej kilka rzeczy, które do tej pory ćwiczyliśmy na treningach i możemy być zadowoleni. Były fragmenty niezłej gry z naszej strony, więcej być raczej nie mogło. Mamy nową drużynę i trenujemy w tym składzie dopiero dwa tygodnie - powiedział po meczu Krzysztof Wójcik, trener MOS Wola Warszawa.

Po zakończeniu sezonu 2018/2019 w wolskiej drużynie doszło do dużej rotacji. Z pierwszą drużyną nie trenują już m.in.: Marcin Grasza, Piotr Pawlak, Jakub Powałka, Ernest Kaciczak, Szymon Bąk, Kacper Sulma, Dorian Kowalczyk czy też Michał Gawrzydek. Pojawiły się za to nowe twarze lub gracze, którzy występowali już w MOSie i wrócili do Warszawy, by nadal wspierać klub w walce o awans do I ligi.

MOS Wola Warszawa - reprezentacja Szwecji 0:4 (18:25, 17:25, 17:25, 27:29)

Skład MOS Wola Warszawa: Wojciech Wachowicz, Kajetan Iszczuk, Paweł Borowski, Paweł Sęk, Kamil Leliwa, Konrad Bączek, Karol Kubisz, Jakub Osiński, Grzegorz Pacholczak, Jakub Skrajny, Artur Kubeł, Dominik Grot, Bartosz Szczygieł, Patryk Bujniak, Szymon Drzazga.

Nowy sezon II ligi mężczyzn rozpoczyna się w ostatni weekend września. Wcześniej podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika sprawdzą się w boju w trzech turniejach. Pierwszy z nich już 7-8 września w hali przy ul. Rogalińskiej.

Fot. Marcin Kalicki     

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda