mobile
REKLAMA

Rolkarze i wrotkarze ruszają na trasę już w sobotę

W najbliższą sobotę rozpocznie się kolejny sezon cieszących się ogromną popularnością przejazdów rolkarzy i wrotkarzy po warszawskich ulicach. W tym sezonie odbędzie się osiem nocno – wieczornych przejazdów.

Redakcja
Rolkarze i wrotkarze ruszają na trasę już w sobotę

W sobotę 20 kwietnia na warszawskich ulicach pojawi się duża grupa miłośników jazdy na rolkach i wrotkach. Wszystko za sprawą Nightskating, które powraca w nowym sezonie. To będzie pierwszy przejazd w tym roku. Rolkarze i wrotkarze zainaugurują tegoroczny cykl na aż osiemnastokilometrowej, ale łatwej trasie – płaskiej i bez większych utrudnień.

Trasa przejazdu

Pierwszy przejazd rozpocznie się tradycyjnie przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Trakcie Królewskim. Sympatycy rolek i wrotek będą się zbierać od około godziny 19:30, a na trasę wyruszą o godzinie 20:30. Uczestnicy przejadą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, przez plac Piłsudskiego, Królewską, Marszałkowską, przez rondo Dmowskiego i plac Konstytucji, Waryńskiego, przez rondo Jazdy Polskiej, Puławską, Woronicza, aleją Niepodległości, Wawelską, Grójecką, przez plac Narutowicza i plac Zawiszy, Towarową, Okopową, przez rondo Kercelak, aleją „Solidarności”, plac Bankowy, Marszałkowską, Królewską, plac Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza do Krakowskiego Przedmieścia.

Tradycyjnie przejazd będzie zabezpieczała policja, która będzie mogła czasowo wstrzymać ruch na drogach i skrzyżowaniach, przez które pojadą rolkarze.

O tym, jak powstawała inicjatywa piszemy więcej tu: https://informator-stolicy.pl/artykul/ekscytujace-nocne-przejazdy-rolkowe-powracaja-w-nowym-sezonie

 

fot. UMW

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda