mobile
REKLAMA

Równonoc zabrzmi w Dzielnicy Wisła

W sobotę 23 września Dzielnica Wisła zaprasza na magiczne pożegnanie astronomicznego lata nad rzeką. Z okazji jesiennej równonocy na plaży Saskiej odbędzie się słowiański piknik, zaplanowano także rejsy edukacyjne i koncert Poli Rise w Porcie Czerniakowskim

Informacja prasowa
Równonoc zabrzmi w Dzielnicy Wisła

Uczcijmy koniec lata nad Wisłą

W tym roku hasłem łączącym ludzi nad Wisłą była wspólność. Z okazji końca lata Dzielnica Wisła zachęca wszystkich mieszkańców do wspólnej celebracji przy ognisku i dźwiękach muzyki. Przywołując ludowe tradycje zaprasza do wspomnień, podsumowań, biesiady i tańca, a także podziękowania przyrodzie i Wiśle za wszystko, co nam dają.

– W sobotę wszyscy żegnamy lato, celebrując wspólność i dziękując za piękny sezon w Dzielnicy Wisła. Tego dnia tworzymy nową, nadwiślańską tradycję. Nadwiślańska Równonoc to magiczny wieczór, w którym kłaniamy się słowiańskim tradycjom i rzece. Spotkajmy się na plaży Saskiej na wiankach, śpiewie i warsztatach, wyruszmy w rejs po Wiśle i zakończmy dzień muzyką w Porcie Czerniakowskim. A chętnych zacząć ten dzień już o brzasku słońca i to aktywnie, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie Od świtu do zmierzchu w Przystani Warszawa. Od rana spotykamy się w miejscu, które w tym sezonie zaczęło przyciągać miłośników rekreacji wodnej, artystów, pasjonatów tańca i uprawiających jogę z całej Warszawy – zaprasza Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły.

Drewnianymi łódkami w piękny rejs

Nadwiślańskie atrakcje rozpoczną się na plaży Saskiej już w sobotę w południe. W programie rejsy edukacyjno-przyrodnicze, słowiański piknik, wielkie ognisko, wspólne plecenie dożynkowych wianków, warsztaty tworzenia tradycyjnych lalek motanek i łapaczy snów oraz naturalne barwienie tkanin. Dzień zamknie wieczorny rejs zakończony magicznym koncertem na wodzie. Na pokładzie wiślanej barki wystąpi Pola Rise. Szczegóły na stronie wydarzenia Nadwiślańska Równonoc 2023.

– Pola Rise zagrała niedawno na Czarnej Barce klimatyczną sesję. Polubiły się z wzajemnością. I natychmiast umówiły na tegoroczną równonoc. Będzie pięknie i inaczej. Jak zawsze w tym miejscu i z tej okazji. Czujcie się zaproszeni. Wszyscy. – mówi Piotr Metz, ambasador Dzielnicy Wisła i gospodarz koncertu.

Równonocny koncert odbędzie się w Porcie Czerniakowskim. Słuchacze będą uczestniczyć w tym wydarzeniu na tradycyjnych, drewnianych łodziach. Bezpłatne wejściówki na muzyczny rejs oraz rejsy edukacyjne w ciągu dnia, będą dostępne od środy, 20.09 od godz. 20.00 na stronie równonocnych rejsów. Liczba miejsc jest ograniczona.

Program wydarzenia:

  • 12.00-14.30 rejsy edukacyjno-przyrodnicze (biletowane) – 1,5 godzinny rejs wiślaną, drewnianą łódką;
  • 16.00-19.00 słowiański piknik – ognisko, wspólne plecenie wianków, bezpłatne warsztaty tworzenia lalek motanek i łapaczy snów oraz naturalne barwienie tkanin;
  • 19.00 wieczorny rejs muzyczny (biletowany) – rejs wiślaną, drewnianą łódką zakończony koncertem na wodzie w Porcie Czerniakowskim;
  • 20.30 koncert Poli Rise w Porcie Czerniakowskim.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda