mobile

Rozdali mieszkańcom tysiąc woreczków na zakupy

Co można zrobić ze starych firanek? Świetny pomysł na przerobienie materiału mieli mieszkańcy. W ostatnich miesiącach kilkadziesiąt osób szyło woreczki i wielorazowe torby. Społecznicy wykonali również sznurkowe siatki i zmywaki.

Informacja prasowa
Rozdali mieszkańcom tysiąc woreczków na zakupy

 

Ważnym celem akcji jest nie tylko zachęcenie do wykorzystywania wielorazowych woreczków zamiast zwykłych reklamówek, ale także międzypokoleniowa wymiana wiedzy, której skarbnicą są nasze babcie i nasi dziadkowie. Proste patenty na ograniczenie foliówek ma grupa Bielany Less Waste oraz Stowarzyszenie Razem Dla Bielan. Wspólnie z dziesiątkami osób z innych stowarzyszeń, klubów seniora i szkół od wielu miesięcy szyli wielorazowe woreczki na zakupy.

W sumie udało się przygotować 1000 woreczków. Na początku czerwca były rozdawane na bazarze Wolumen oraz na Chomiczówce w rejonie pasażu handlowego przy ul. Conrada.

Akcję wsparli: Ośrodek Wsparcia dla Seniorów nr 1 i nr 2, Klub Piaski, Klub Domino, Klub Seniora WSM Młociny „Pod Zdrówkiem”, Klub WSM Wawrzyszew, Klub Seniora „Barka” z Osiedla Ruda, Klub Seniora „Uśmiech” z Wólki Węglowej, Samorząd Mieszkańców Chomiczówki, Liceum Ogólnokształcące nr 13, Szkoła Podstawowa nr 223, Młodzieżowa Rada Bielan, Bielańska Telewizja Młodych, Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Stowarzyszenie Mamy Czas Klub Mam i Tatusiów.

Fot. UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda