mobile

Runmageddon na granicy… Targówka i Ząbek

Warszawska edycja Runmageddonu zaskoczy powrotem do znanej i lubianej lokalizacji.  Ekstremalny bieg z przeszkodami odbędzie nad Zalewem Bardowskiego w dniach 10-11 października br. Już za niespełna 10 dni warszawiacy, mieszkańcy Mazowsza, jak i fani mocnych wrażeń z całej Polski będą mogli zmierzyć się z formułami Runmageddonu na pograniczu Targówka i Ząbek.

inf. prasowa
Runmageddon na granicy… Targówka i Ząbek

W dniach 10-11 października br. Runmageddon zatrzęsie plażą i okolicami Zalewu Bardowskiego.   Chętni zarówno duzi jak i mali będą mogli wystartować w wybranych formułach. Dla każdego, niezależnie od wieku organizator przygotuje ekstremalną trasę najeżoną przeszkodami i zadba o ulubione błoto.  Dzieciom zaserwuje prawdziwą przygodę w postaci jednokilometrowego Runmageddonu Kids z 10 przeszkodami. Młodzież (12-15 lat) zaprosi do pokonania trasy 2 kilometrów z 15 przeszkodami. Młodzi adepci nie będą mieli taryfy ulgowej, przyjdzie im się mierzyć z niektórymi konstrukcjami dla dorosłych. Osoby po 16 roku życia będą mogły wybierać między wyzwaniem lżejszym - Intro (3km, 15 przeszkód) a cięższym- Rekrut (6 km, 30 przeszkód). Uwaga! Dystans 6 kilometrów z 30 utrudnieniami będzie można pokonać za dnia lub w nocy. Czy na Runmageddonie Warszawa będą osoby, które zdecydują się poznać ulubioną formułę Runmageddończyków na wskroś i za dnia i w nocy, to okaże się już 10 października. W niedziele 11 października szczęśliwcy, którzy osiągnęli już pełnoletniość, będą sprawdzać swoje siły na najdłuższym, bo 12-kilometrowym, dystansie Classic. Będą musieli pokonać aż 50 katorżniczych przeszkód, by dumni i zmęczeni dotrzeć do mety.

Najpopularniejszy w Polsce cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami już od 6 lat wychowuje całe rodziny Runmageddończyków, dlatego też w warszawskiej edycji nie może zabraknąć Runmageddonu Family, czyli specjalnej konkurencji dla dorosłych z dziećmi.

 

Do udziału w Runmageddonie można zapisać się poprzez stronę www do dnia 9 października do godziny 15:00. Więcej informacji o evencie znaleźć można na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-warszawa-10-10-2020.

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia - Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

 

 

Źródło: Runmageddon

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda