mobile
REKLAMA

Ruszyła Stołeczna Akademia Piłki Nożnej Dzieci Warszawy w Polonii Warszawa

Polonia Warszawa rozpoczyna realizację programu rozwoju klubu, w oparciu o własnych wychowanków.

Karolina Czaja
Ruszyła Stołeczna Akademia Piłki Nożnej Dzieci Warszawy w Polonii Warszawa

Rozpoczyna się pierwsza selekcja młodzieży do Polonii Warszawa. Już dziś 23 marca 2017 r. trenerzy rozpoczynają nabór młodych piłkarzy z Warszawy i okolic, do klasy licealnej w szkole przy ulicy Konwiktorskiej.

To pierwszy ważny krok organizacyjno-szkoleniowy rozpoczynający pracę własnej akademii piłki nożnej. To realizacja programu rozwoju klubu, który został opracowany przed dwoma laty, przez ówczesnego dyrektora sportowego klubu Jerzego Engela jr. Chłopcy, którzy znajdą się w klasie pod szkoleniowym nadzorem Polonii Warszawa, będą mieli w niedługim czasie wielką szansę gry w pierwszym zespole Polonii i być szkoleni w takich samych warunkach, jak nasi piłkarze występujący w pierwszym zespole Czarnych Koszul.

Kolejnym krokiem w rozwoju Akademii będzie nabór chłopców – Dzieci Warszawy, do Stołecznej Akademii w Polonii Warszawa, w najmłodszych rocznikach na poziomie pierwszych trzech klas szkoły podstawowej. Zapisy odbędą się w kwietniu, ale już od wielu miesięcy Polonia przygotowuje się do rozpoczęcia pracy z najmłodszymi. 

W lipcu klub zrobi kolejny krok w rozwoju sekcji piłkarskiej. Wtedy to ruszą przygotowania do organizacji zespołu rezerw, w którym grać będą najzdolniejsi piłkarze młodego pokolenia oraz zawodnicy pierwszego zespołu.

Akademia rusza w oparciu o zawodników z Warszawy, zgodnie z koncepcją i filozofią pracy klubu. Każdy zdolny chłopiec z Warszawy i okolic, będzie miał możliwość zostać piłkarzem naszej Stołecznej Akademii i rozwijać swój piłkarski talent zgodnie z programem szkolenia opracowanym i wdrażanym przez grupę doświadczonych w pracy z dziećmi i młodzieżą szkoleniowców. To wielki krok w stronę rozwoju sekcji piłkarskiej Polonii Warszawa. To także odpowiedź dla rodziców, którzy codziennie, przez ostatnie miesiące pytali, kiedy ruszy akademia futbolowa w warszawskiej Polonii i deklarowali zapisywanie do niej dzieci.

Z roczników najmłodszych, podczas naboru, Polonia nie odrzuca nikogo, a jedyną przeszkodą w przyjęciu do akademii może być tylko negatywna opinia lekarza. Opiekę medyczną nad Akademią pełnić będzie nowoczesna


firma medyczno-rehabilitacyjna Reha Sport, która już rozpoczęła współpracę z pierwszym zespołem Czarnych Koszul. Program wielokierunkowego rozwoju młodych piłkarzy jest przygotowany nie tylko w oparciu o szkolenie czysto piłkarskie, ale wszechstronny rozwój młodego sportowca z Ferajny Warszawskiej.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda