mobile

Rząd zapowiedział luzowanie obostrzeń w związku z pandemią koronawirus

Rząd zapowiedział luzowanie kolejnych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Rozporządzenie ma wejść w życie 21 lipca, jednak część z ustaleń zostanie wprowadzona dopiero od 4 sierpnia. Najważniejszy punkt z rozporządzenia to skrócenie dystansu z 2 metrów do 1,5 metra.

Tomasz Ściskalski
Rząd zapowiedział luzowanie obostrzeń w związku z pandemią koronawirus

Według projektu ustawy Rady Ministrów zostanie zniesiony obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w takich miejscach jak sale widowiskowe, koncerty, wydarzenia sportowe czy kino.

W wydarzeniach będzie mogła brać udział większa liczba osób niż dotychczas. W zajęciach sportowych, w których nie ma określonej ilości miejsc będzie mogło brać udział już 300 osób. Jeśli mowa o meczach piłkarskich czy imprezach żużlowych, będzie mogło być zapełnione nie więcej niż 50 procent miejsc. Ustawa mówi też o zwiększeniu ilości osób korzystających z basenów, jednak liczba będzie miała znaczenie w kontekście tego czy basen jest zamknięty czy na otwartej przestrzeni. Wciąż jednak ma obowiązywać zasada o zakrywaniu ust i nosa podczas publicznych spotkań.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda