mobile

Są pieniądze na remont ul. Jana Kazimierza

Rada Warszawy przyznała środki na kompleksowy remont Jana Kazimierza. Inwestycja ma kosztować 35,5 miliona złotych, a prace zakończą się w 2025 roku. - To zwieńczenie wielu lat starań - cieszą się władze Woli

informacja prasowa
Są pieniądze na remont ul. Jana Kazimierza

Rada Warszawy przyznała 35, 5 miliona złotych na przebudowę ul. Jana Kazimierza. Zarząd Dróg Miejskich, który ma już pozwolenie na budowę rozpocznie prace w przyszłym roku i zakończy je w 2025. Projekt powstał na podstawie przeprowadzonych konsultacji społecznych. Inwestycja to wynik wielu lat starań

Remont Jana Kazimierza to jedna z najpilniejszych potrzeb mieszkańców Odolan – najszybciej zaludniającej się części Woli. Powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe, wprowadzają się liczne rodziny, powstała nowa szkoła, a główna ulica dojazdu do niej nie ma nawet ścieżki rowerowej czy porządnych chodników. - Na szczęście już niedługo się to zmieni. Zarząd Dróg Miejskich otrzymał właśnie od Rady Warszawy 35 milionów złotych na realizację inwestycji – cieszy się Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Jego zdanie potwierdzają Radni Warszawy.

- Jest to jedna z najważniejszych inwestycji, które zostaną przeprowadzone na terenie miasta - mówi Tomasz Sybilski, Radny Warszawy z Woli.

Zarząd Dróg Miejskich, który będzie realizował inwestycję ma już pozwolenie na budowę, co pozwoli na rozpoczęcie prac w przyszłym roku.

- Zgodnie z decyzją rady, na rozpoczęcie prac w 2023 roku przewidziano 5 milionów złotych, w kolejnym roku, kiedy ma nastąpić kumulacja robót 25 milionów złotych i na koniec inwestycji w 2025 r. 5 milionów - wyjaśnia Mariusz Budziszewski, Radny Warszawy z Woli.

Przypomnijmy, że projekt powstawał podczas konsultacji społecznych. Zakłada on remont ul. Jana Kazimierza na całej jej długości. Przebudowana będzie jezdnia, chodniki, zjazdy na posesje, a wzdłuż ulicy powstanie ścieżka rower Będzie też bezpieczniej dzięki zastosowaniu elementów uspokajania ruchu, a jezdnie, chodniki i przejścia dla pieszych zostaną oświetlone nowymi latarniami, posadzone zostaną drzewa i krzewy.  

fot. Urząd Miasta Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda