mobile
REKLAMA

Schody na nowych Górcach gotowe

Schody na Nowych Górcach są już gotowe. Realizacja inwestycji, to efekt głosowania w budżecie partycypacyjnym 2016 r. Pozwoli ona poprawić bezpieczeństwo mieszkańców okolicznych ulic.

Schody na nowych Górcach gotowe

Projekt polegający na budowie schodów i chodnika wzdłuż północno-zachodniej części nasypu przy ul. Górczewskiej został zgłoszony ze względu na chęć poprawy bezpieczeństwa i komfortu pieszych, szczególnie tych, którzy mieszkają w okolicach. Powszechny stał się proceder polegający na przechodzeniu przez pobliskie tory do centrum handlowego Wola Park i przystanków autobusowych. Problem ten dotyczy w sposób szczególny mieszkańców ulic Grodkowskiej, Kluczborskiej i Budy, którzy wybierają najbliższe im przystanki autobusowe zlokalizowane przy zbiegu ulic Górczewskiej i Białowiejskiej. W konsekwencji są zmuszeni do łamania przepisów, przekraczając tory w miejscu niedozwolonym. Brak legalnej alternatywy skutkuje narażeniem się na mandat, a także niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

W kolejnych latach, wraz z postępami budowy II linii metra przejście będzie również wykorzystane jako połączenie ze stacją metra, która według planów ma zostać do 2019 roku zlokalizowana za torami.

W głosowaniu projekt poparty został przez 2136 mieszkańców, co pozwoliło mu uzyskać kwalifikację do realizacji. Pełna jego nazwa to "Dojście do ulicy Górczewskiej z Nowych Górc – przejście nad torami do Wola Parku i stacji metra". Koszt realizacji przedsięwzięcia oszacowany został na ok. 190 tys. PLN. W kwocie tej zawiera się ułożenie chodnika, które kosztuje ok. 35 tys. złotych, oraz przygotowanie nasypu wraz z budową schodów o wartości 155 tys. złotych.

Prace budowlane zostały rozpoczęte we wrześniu 2016 roku. Wykonywane było one przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY Sp. z o.o. i BUDOWNICTWO Sp. k. Do zadań wykonawcy należało przygotowanie terenu pod budowę, wykonanie zbrojenia biegów schodów, betonowania, a także ułożenie nawierzchni i zamontowanie balustrad. Wybudowano również wspomniany chodnik o długości 120 m.


 

Rafał Osiński

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda