mobile

#SegregujNa5 z wyszukiwarką

Wyszukiwarka #SegregujNa5 właśnie wystartowała! Teraz warszawiacy mogą szybko i wygodnie sprawdzić, do którego kosza wyrzucić produkowane przez siebie odpady. 

Informacja prasowa/ fot. pixabay
TAGI
#SegregujNa5 z wyszukiwarką

Gdzie wyrzucić karton po soku? Do którego kosza powinny trafić resztki z kurczaka? Czy trzeba myć słoik przed wyrzuceniem go do SZKŁA? Na te i wiele innych pytań mieszkańcy znajdą odpowiedź na stronie segregujna5.um.warszawa.pl. Wyszukiwarka zawiera ponad 400 rekordów oraz będzie na bieżąco uzupełniana o nowe produkty, które zgłoszą użytkownicy. Przedstawione są też tam podstawowe zasady selektywnej zbiórki odpadów- np. „Nie myjemy opakowań, słoików i innych odpadów”, jak i „Segregujemy tylko czysty papier, brudny trafia do ZMIESZANYCH.” Mieszkańcy mogą również sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie.

Wyszukiwarka powstała dzięki warszawiakom, ich pytaniom, dociekliwości oraz zaangażowaniu w dbanie o środowisko naturalne. Mam nadzieję, że będą często z niej korzystać. Chcemy, żeby wiedza o selektywnej zbiórce odpadów była łatwo dostępna, co wpłynie na lepszą jakość segregacji – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Od blisko roku stolica prowadzi kampanię informacyjną w mediach społecznościowych na temat nowych zasad segregacji, pod hasztagami #RadyNaOdpady oraz #SegregujNa5. Inicjatywa spotkała się z dużym odzewem warszawiaków – przesłali oni wiele pytań, komentarzy i sugestii związanych z troską o środowisko i ideą „less waste”. Teraz miasto rozpoczęło trzecią odsłonę kampanii o selektywnej zbiórce odpadów. Warszawiacy mogą spotkać się ze wskazówkami, takimi jak „Blistry po lekach wyrzuć do zmieszanych” czy „Skórkę od banana wyrzuć do BIO. I inne resztki po owocach też”. Nośniki odsyłają na adres www.czysta.um.warszawa.pl oraz Warszawa 19115, gdzie znajduje się wyszukiwarka #SegregujNa5.

W tym roku w Warszawie były stopniowo wprowadzane nowe, bardziej wymagające zasady segregacji odpadów. Akcja edukacyjna ma ułatwić mieszkańcom wprowadzenie ekologicznych nawyków do swojego życia, ponieważ z odpadów zmieszanych można odzyskać tylko ok. 10 proc. surowców. Z kolei z posegregowanego szkła możliwe jest odzyskanie 95 proc. surowca, z papieru 80 proc., a z plastiku 60 proc.

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda