mobile
REKLAMA

Siatkarki MOS Wola Warszawa wygrywają Turniej Dumni z Niepodległej!

Znakomicie zaprezentowały się stołeczne zawodniczki podczas Turnieju Dumni z Niepodległej rozgrywanego w dwóch warszawskich halach. Zawody wygrały siatkarki MOS Wola, które w finale okazały się lepsze od MUKS Sparty.

Marcin Kalicki
Siatkarki MOS Wola Warszawa wygrywają Turniej Dumni z Niepodległej!

Dwudniowy turniej przyniósł wiele emocjonujących spotkań, zaciętych wymian i niezwykłych akcji. Osiem drużyn podzielono na dwie czterozespołowe grupy. W hali WZ UW przy ul. Szturmowej 1/3 rywalizowały: MOS Wola Warszawa, MUKS Krótka Mysiadło, Trefl Gdańsk, i Chemik Olsztyn, zaś w Sali nr 5 SGGW przy ul. Ciszewskiego 10 walczyły MUKS Sparta Warszawa, SMS Police, TJ Ostrava oraz TPS Lublin. Stołeczne zespoły pewnie pokonały przeciwniczki w półfinałach i zmierzyły się razem w wielkim finale. Ostatecznie lepsze okazały się siatkarki z Woli i to one triumfowały w zawodach.  

Turniej Dumni z Niepodległej specjalnie dla Czytelników Informatora Stolicy podsumowali przedstawiciele warszawskich klubów. – Drużyna MOS Wola Warszawa wygrała Turniej Dumni z Niepodległej. W pierwszym meczu grupowym pokonaliśmy Krótką Mysiadło 3:0 , w drugim wygraliśmy 2:1 z Treflem Gdańsk, a w trzecim przegraliśmy 1:2 z Chemikiem Olsztyn. Zajęliśmy drugie miejsce w grupie. W ostatnim meczu Chemik zdemolował nas zagrywką, siadło przyjęcie i graliśmy nieskutecznie w polu zagrywki. W niedzielnym półfinale spotkaliśmy się z SMS Police, wygraliśmy 2:0 i w finale zmierzyliśmy się ze Spartą Warszawa. W pierwszym secie rywalki przejęły inicjatywę i dyktowały warunki w grze. Od stanu 7:13 MOS Wola zaczął grać lepiej szczególnie zagrywką, blokiem i mądrym atakiem. W końcówce mniej się myliliśmy i wygraliśmy pierwszego seta. W drugim już kontrolowaliśmy grę, zdecydowanie wygraliśmy całe spotkanie 2:0 i zdobyliśmy piękny puchar Turnieju Dumni z Niepodległej – mówi Janusz Patriak, trener MOS Wola.

Bardzo dobre zawody rozegrała libero Anna Kadej, świetnie prowadziła grę Natalia Struzik. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła drużynę z Woli wspierała kapitan zespołu Zofia Jackiewicz. Najlepszą środkową turnieju została Emilia Sielaszuk, zaś MVP całych zawodów – Zuzanna Kudlik. – Cała czternastka zawodniczek stworzyła drużynę, która w niedzielę była nie do pokonania. Do tego dołączyli się rodzice, którzy stworzyli świetna atmosferę na trybunie. Podziękowania dla organizatora – AZS Warszawa za pomysł i dla naszego sponsora WAN S.A. – powiedział Janusz Patriak.

Zadowolony ze swojej drużyny był także trener MUKS Sparty Warszawa – Miłosz Piersa. – Prawdziwy maraton siatkarski, który trwał od środy do niedzieli, czyli 3 mecze ligowe i turniej Dumni z Niepodległej. Tak w dużym skrócie mogę opisać ostatnie dni spędzone z zespołem. Łącznie około 24 godzin i 28 rozegranych setów. Brzmi trochę jak horror, ale zakończony happy end'em. Pomimo dużego zmęczenia i braku paliwa, rezerwa w postaci charakteru i zawziętości dała nam piękne widowiska, które mocno doładowały zespół. Wygrana z MOS Wola I Warszawa w tie-breaku oraz mecz na styku z liderem LTS Legionovia zakończony 3:2 dla gości, odkrył kolejną talie kart mojego zespołu. Turniej, w którym wzięliśmy udział miał być sprawdzianem dla nowo powstałych pomysłów, które w rezultacie przerosły moje oczekiwania. Wiedziałem, że będą ciężkie, fizyczne spotkania, zatem próba charakteru mocno nie kompletnego składu wypadła na solidne 5+, co mnie jako szkoleniowca cieszy podwójnie. Zawieszamy srebrny krążek z uśmiechem na ustach i odbieramy dwie nagrody wyróżnionych zawodniczek turnieju: najlepsza przyjmująca - Iga Rodecka, najlepsza rozgrywająca - Maria Sawicka.

A co o zawodach sądzą same zawodniczki? – Turniej możemy zaliczyć do udanych. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się go wygrać. W każdym spotkaniu starałyśmy się grać jak najlepiej i kończyć akcje w dobrym stylu. Bardzo cieszy mnie forma całego zespołu. Pierwszy raz zagrałyśmy w tym sezonie w połączonym składzie roczników 2006 i 2007 i grało nam się bardzo dobrze. W meczu finałowym skupiłyśmy się uważnie na przyjęciu, dzięki czemu mogłyśmy kończyć akcje w parkiecie rywalek. Dziękuje bardzo dziewczynom za wspaniały weekend zakończony sukcesem, trenerom i naszym wspaniałym rodzicom za doping i wsparcie na każdym meczu – podkreśla rozgrywająca MOS-u Natalia Struzik . – To był bardzo udany turniej, a zespoły grały na wysokim poziomie. Każdy mecz był dla nas wyzwaniem. Przez połączenie obu zespołów MOS-u obawiałyśmy się o nasze zgranie na boisku, jednak już w pierwszym meczu pokazałyśmy, że nie było o co się martwić. Zagrałyśmy naprawdę dobrze z niewielką ilością własnych błędów. Pierwszego dnia rozegrałyśmy trzy mecze z czego jeden przegrałyśmy, co ustawiło nas na drugim miejscu w grupie. W niedziele czekały nas dwa ciężkie spotkania. Pierwszy mecz poszedł zdecydowanie po naszej myśli. Wysoki poziom naszej gry w tym meczu umożliwił nam grę w finale turnieju. Mecz o pierwsze miejsce grałyśmy ze Spartą Warszawa. Początki były dosyć trudne. Przegrywałyśmy znaczną ilością punktów, jednak natychmiastowa reakcja trenera Janusza Patriaka doprowadziła do wyrównania, a następnie wygrania seta. Drugi set również nie był łatwy. Były momenty słabsze i lepsze. Ostatecznie w końcówce wyszłyśmy na prowadzenie i zdobyłyśmy złoty medal. Jesteśmy bardzo wdzięczne za zaproszenie nas na turniej. Dziękujemy naszym trenerom: Januszowi Patriakowi i Radkowi Krukowskiemu oraz rodzicom, którzy wspierali nas od początku głośnym kibicowaniem – mówi Aleksandra Rybarczyk, libero wolskiej ekipy.

– W miniony weekend miałyśmy przyjemność uczestniczyć w turnieju Dumni z Niepodległej. Od soboty do niedzieli rozegrałyśmy pięć spotkań. Pierwszy mecz przegrałyśmy w tie-break z SMS Police, popełniając błędy własne. Kolejne dwa mecze grałyśmy zmotywowane i pełne energii wygrywając je z ogromną przewagą. W niedzielę grałyśmy z UKS Chemik SMS Olsztyn. Ten mecz prowadziłyśmy od samego początku, kontrolując wynik. Ta wygrana zapewniła nam udział w finale turnieju, gdzie spotkałyśmy się z dobrze znanym nam z ligi klubem UMKS MOS Wola Warszawa. Pierwszy set rozpoczęłyśmy bardzo dobrze. Prowadziłyśmy go duża przewagą punktową (14:7), ale finalnie go przegrałyśmy. Miałyśmy problem z przyjęciem i skończeniem pierwszej akcji. W drugim secie od początku rywalki miał przewagę doprowadzając do wygranej 2:0. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolona z naszej gry i całej drużyny, bo zajęłyśmy drugie miejsce i stanęłyśmy na podium! Zdobyłyśmy duże doświadczenie, które mam nadzieję wykorzystamy w dalszych rozgrywkach ligowych – przekonuje Maja Pytlińska, kapitan Sparty.

Wyniki Turnieju Dumni z Niepodległej:

Grupa A

MOS Wola Warszawa – MUKS Krótka Mysiadło 3:0

MOS Wola Warszawa – Trefl Gdańsk 2:1

MUKS Krótka Mysiadło – Chemik Olsztyn 0:3

Trefl Gdańsk – Chemik Olsztyn 1:2

Trefl Gdańsk – MUKS Krótka Mysiadło 2:1

Chemik Olsztyn – MOS Wola Warszawa 2:1

Grupa B

SMS Police – MUKS Sparta Warszawa 2:1

TJ Ostrava – TPS Lublin 0:3

MUKS Sparta Warszawa – TPS Lublin 3:0

SMS Police – TJ Ostrava 3:0

TJ Ostrava – MUKS Sparta Warszawa 0:3

TPS Lublin – SMS Police 0:3

Półfinały

Chemik Olsztyn – MUKS Sparta Warszawa 0:2

SMS Police – MOS Wola Warszawa 0:2

Mecz o 7. miejsce

MUKS Krótka Mysiadło – TJ Ostrava 2:1

Mecz o 5. miejsce

Trefl Gdańsk – TPS Lublin 2:0

Mecz o 3. miejsce

Chemik Olsztyn – SMS Police 1:2

Mecz o 1. miejsce

MUKS Sparta Warszawa – MOS Wola Warszawa 0:2

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. MOS Wola Warszawa

2. MUKS Sparta Warszawa

3. SMS Police

4. Chemik Olsztyn

5. Trefl Gdańsk

6. TPS Lublin

7. MUKS Krótka Mysiadło

8. TJ Ostrava

Składy stołecznych drużyn:

MOS Wola Warszawa: Natalia Struzik, Aleksandra Bielecka, Oliwia Zielińska, Małgorzata Gontarz, Małgorzata Czajka, Magdalena Bondaruk, Julia Wieczorek, Dominika Kiszelewska, Emilia Sielaszuk, Zuzanna Kudlik, Zofia Jackiewicz, Aleksandra Rybarczyk, Marta Redlik, Anna Kadej, Jagoda Salbert.

MUKS Sparta Warszawa: Maja Pytlińska, Maria Sawicka, Agata Paprocka, Bogna Kubiak, Agnieszka Kowalczyk, Natalia Kowalczyk, Iga Rodecka, Maria Masztalerz, Maria McNaull Dydek, Natalia Malinowska-Nowak, Laura Czeska.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda