mobile
REKLAMA

Siatkarska Legia zagra o TAURON 1.Ligę!

Legia Warszawa awansowała do turnieju finałowego siatkarskiej II ligi. Stało się to za sprawą 2. miejsca, które Legia zajęła w turnieju półfinałowym rozegranym w weekend w Grodzisku Mazowieckim.

Informacja prasowa
Siatkarska Legia zagra o TAURON 1.Ligę!

Siatkarze Legii turniej rozpoczęli od piątkowego starcia z zespołem WKS Wieluń. Przez większą część pierwszego seta gracze z Wielunia imponowali skutecznością i determinacją. Jednak od stanu 19:19 Legia wrzuciła drugi bieg, z którego korzystała już do końca spotkania odnosząc pewne zwycięstwo 3:0.

Po dwóch zwycięstwach SMS PZPS Spała i porażce Sparty Grodzisk w piątkowym meczu jasne było, że zwycięstwo Legii w sobotniej potyczce z gospodarzami turnieju zapewni podopiecznym Mateusza Mielnika awans do turnieju finałowego. Tak też się stało. Warszawianie przystąpili niezwykle zmobilizowani do gry o czym świadczy prowadzenie 6:1 na początku trzeciego seta. Ostatecznie pierwsza partia była najłatwiej wygraną przez „Wojskowych”, a pozostałe dwie zagwarantowały kibicom ogromne emocje aż do samego końca. Dla portalu legonisci.com trener Mateusz Mielnik powiedział po meczu: „Dzięki tym dwóm wygranym możemy już powoli przygotowywać się do kolejnego turnieju. Brutalną kwestię stanowi jedynie to, że mimo iż wygraliśmy trudną rywalizację i uczestniczyliśmy w trudnym turnieju, to tak naprawdę ponownie zaczynamy od zera. W finałach bowiem wszystkie zespoły będą na nowo startować z czystymi kontami.”

Dwie wygrane po 3:0 sprawiły, że niedzielny mecz był formą sparingu. Trener Mateusz Mielnik dał pograć tym zawodnikom, którzy w pierwszych dwóch meczach nie mieli większej okazji do „powąchania parkietu”. Przegrana 1:3 nie zmieniła najważniejszego faktu – Legia zagra o Tauron 1. ligę.

Turniej finałowy z udziałem 6 zespołów rozegrany zostanie w dniach 28 kwietnia – 2 maja. Gdzie? Tego jeszcze nie wiadomo. Siatkarska Legia na pewno będzie się ubiegać o organizację tego wydarzenia. „Podkreślę wyraźnie, że bardzo chciałbym, abyśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby zorganizować finałowe zawody w naszej hali przy Niegocińskiej. Apeluję do wszystkich osób, które mogłyby i chciałyby nam w jakikolwiek sposób pomóc, aby to uczyniły i abyśmy wspólnie przyczynili się do tego, żeby Legia mogła rozegrać turniej finałowy u siebie.” – dodał trener Mateusz Mielnik.

Fot. Hugollek/legionisci.com

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda