mobile
REKLAMA

Siatkarskie derby Warszawy dla MOS Wola

W sobotnie przedpołudnie siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa podejmowali we własnej hali w ramach rozgrywek Mazowieckiej I Ligi Juniorów drużynę KS Metro II Warszawa.

Marcin Kalicki
Siatkarskie derby Warszawy dla MOS Wola

Siatkarskie derby stolicy rozpoczęły się od dobrej gry gospodarzy. Dopiero pod koniec pierwszego seta do głosu doszli zawodnicy z Ursynowa odrabiając kilka punktów. Podopieczni trenera Marcina Jackowicza zachowali więcej zimnej krwi w decydującym momencie i wygrali pierwszą partię.

Druga odsłona to całkowita dominacja siatkarzy MOS Wola. Szybko uzyskaną kilkupunktową przewagę gospodarze utrzymali do końca seta. W trzeciej partii zawodnicy z Rogalińskiej nieco się rozluźnili, co wykorzystali przyjezdni wygrywając seta. Wolanie wrócili do meczu w czwartej części meczu i to od razu z przytupem. Po wyrównanym początku partii siatkarze MOSu zaczęli zdobywać punkty seriami, dzięki czemu wygrali seta 25:16, a cały mecz 3:1.

UMKS MOS Wola Warszawa – KS Metro II Warszawa 3:1 (25:23, 25:20, 16:25, 25:16)

Zespół z Rogalińskiej zagrał w składzie: Jakub Cholewiński, Wiktor Wojciechowski, Hubert Krysiński, Krzysztof Pawlak, Jan Przybyłowski, Jędrzej Ziółkowski, Krystian Bartczak, Jan Lizińczyk, Dominik Budzyń, Tymon Tomaszewski, Ignacy Skrzydło, Piotr Krajewski, Szymon Jachowski.

– Chcieliśmy wygrać mecz w jak najkrótszym czasie, aby jak najdłużej odpoczywać. Niestety nie udało się skończyć go w trzech setach. Musimy popracować nad najprostszymi rozwiązaniami akcji i nad skupieniem przy dużej przewadze – powiedział po meczu siatkarz MOS Wola Ignacy Skrzydło.

Kolejne spotkanie w Mazowieckiej I Lidze Juniorów podopieczni trenera Marcina Jackowicza rozegrają w środę, 29 września. W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 zmierzą się w bratobójczym pojedynku z drugim zespołem UMKS MOS Wola.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda