Siatkarskie derby Warszawy dla „Tramwajarzy”

Jak burza idą przez rozgrywki Mazowieckiej I Ligi kadeci MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Drużyna z Rogalińskiej pokonała w meczu wyjazdowym MKS MDK Warszawa i z kompletem zwycięstw prowadzi w tabeli.

Derby stolicy w młodzieżowej siatkówce zazwyczaj są emocjonujące. Nie inaczej było i tym razem. W końcu spotkał się ze sobą lider rozgrywek z trzecią drużyną tego sezonu. Mecz rozgrywany w hali przy ul. Górnośląskiej mógł podobać się kibicom. Pierwszą partię „Tramwajarze” wygrali po grze na przewagi. Drugi set padł natomiast łupem gospodarzy. W kolejnych dwóch częściach meczu kadeci MOS-u wrócili do swojej gry z poprzednich spotkań i pokonali rywali zza miedzy 3:1.

– Przygotowania do meczu z MDKiem utrudniały nam choroby i absencje. Od dłuższego czasu trenowaliśmy w niepełnym składzie. Były nawet sytuacje, że ktoś jechał na mecz bez treningu żeby ratować sytuację, więc tym bardziej cieszymy się z trzech punktów na trudnym terenie. To też dopiero pierwszy stracony set w całych rozgrywkach co pokazuje, że trzymamy dobry poziom gry i mam nadzieję, że tak pozostanie jeszcze przez długi czas – mówi Krzysztof Wójcik, trener kadetów wolskiego klubu.

MKS MDK Warszawa – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 1:3 (27:29, 25:18, 16:25, 18:25)

Wolski zespół zagrał w składzie: Adam Ryczywolski, Jan Szymanowski, Mateusz Bożejewicz, Mateusz Cesarek, Oliwier Pilarczyk, Bartosz Pobrotyn, Rzońca Tymoteusz, Jacek Wyrwicki, Jakub Mazurek, Jakub Korzeniewski, Volodymyr Filipovskyi, Dominik Bożejewicz.

Po sześciu kolejkach tylko MOS Wola Tramwaje Warszawskie i KS Metro Family Warszawa mają komplet wygranych. Liderem jest zespół z Rogalińskiej dzięki lepszemu bilansowi setów. Kolejne spotkanie MOS Wola rozegra w sobotę, 26 października, kiedy to we własnej hali podejmie UKS Piątkę Wołomin. Początek spotkania o godz. 13:45.