Siatkarskie derby Woli. MOS wygrywa z Esperanto

W rozgrywkach Mazowieckiej I Ligi Juniorek doszło do niezwykłego spotkania. W derbach warszawskiej Woli drużyna UMKS MOS Wola KSG II Warszawa pokonała UKS Esperanto Warszawa.

W hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 kadetki UMKS MOS Wola KSG II Warszawa rywalizowały w lidze juniorek. Podopieczne trenera Krzysztofa Płużyczki po wczorajszej wygranej z MUKS Radomką Radom dziś zmierzyły się w derbach Woli z UKS Esperanto. Gospodynie z każdą akcją czuły się coraz lepiej na boisku. Szybko objęte prowadzenie z upływem minut w każdym secie powiększały i utrzymywały do samego końca.

Kontynuujemy nasza dobrą grę. W dwa dni zgarniamy sześć punktów (w lidze kadetek i juniorek) bez straty seta. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, który kontrolowaliśmy od początku do końca. W kolejnym meczu pokazujemy dominację w elementach siatkarskich i fizycznych. Cieszy duża powtarzalność i kultura gry. Okazję do gry miały wszystkie dziewczyny. Każda z nich pokazała się z dobrej strony. Pokazujemy kibicom naszą dobrą grę, radość z gry i zespołowość – powiedział po meczu Krzysztof Płużyczka, trener MOS Wola.

UMKS MOS Wola KSG II Warszawa – UKS Esperanto Warszawa 3:0 (25:11, 25:14, 25:12)

Gospodynie zagrały w składzie: Julia Drwięga, Alicja Filipek, Michalina Grudzień, Zuzanna Kałkowska, Weronika Mickielewicz, Maria Paciorek, Marianna Pampuch, Nela Peterlik, Barbara Szczerbińska, Zofia Włodarska, Maria Wydmańska, Maja Zalewska.

To trzecie spotkanie siatkarek z Rogalińskiej w tym sezonie. Wcześniej zawodniczki trenera Płużyczki minimalnie uległy w siostrzanym pojedynku z pierwszą drużyną UMKS MOS Wola KSG Warszawa (2:3) oraz pokonały inną stołeczną drużynę – UKS Varsovię Warszawa (3:2).