mobile
REKLAMA

Siatkarze z Woli wygrywają Memoriał im. prof. Wiktora Wawrzyczka

Znakomicie spisali się w ostatni weekend siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Stołeczny zespół przygotowujący się do rozgrywek seniorskiej II ligi wygrał Memoriał im. prof. Wiktora Wawrzyczka.

Marcin Kalicki
Siatkarze z Woli wygrywają Memoriał im. prof. Wiktora Wawrzyczka

– Na turnieju w Olsztynie na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo, lecz wyniki odstawiamy na dalszy plan. Póki co interesuje nas głównie poprawa naszych mankamentów. Do początku ligi mamy jeszcze trochę czasu i sparingi z grupowymi rywalami mogą nam wiele pokazać. Z zespołem z Gdańska jeszcze nie graliśmy, więc może być to ciekawe spotkanie – mówił przed zawodami Adam Antoński, środkowy MOS Wola.

W hali Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w olsztyńskim Kortowie zaprezentowały się cztery drużyny: UKS Centrum Augustów, MOS Wola Tramwaje Warszawskie, Stoczniowiec Gdańsk i gospodarze – AZS UWM Olsztyn. Przez dwa dni każdy z zespołów rozegrał trzy spotkania. Z kompletem zwycięstw Memoriał im. prof. Wiktora Wawrzyczka wygrała ekipa MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

Wyniki spotkań stołecznej drużyny:

MOS Wola Tramwaje Warszawskie - Centrum Augustów 3:1 (25:20, 25:27, 25:17, 25:21)

AZS UWM Olsztyn - MOS Wola Tramwaje Warszawskie 0:3 (19:25, 23:25, 19:25)

MOS Wola Tramwaje Warszawskie - Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (25:18, 25:23, 25:13)

Klasyfikacja końcowa zawodów w Olsztynie:

1. MOS Wola Tramwaje Warszawskie

2. AZS UWM Olsztyn

3. Centrum Augustów

4. Stoczniowiec Gdańsk

– Wygranie turnieju w Olsztynie cieszy, ale najważniejszy jest postęp w naszej grze. Mieszanka zdolnej młodzieży pod egidą trzech doświadczonych muszkieterów: kapitana Darka Bonisławskiego, Kuby Koca i Przemka Czado zaczyna przynosić efekty. Zagraliśmy trzy równe mecze z drugoligowymi przeciwnikami, tracąc jednego seta na przewagi. Nasza gra jeszcze trochę faluje, co jest normalne w obecnych przygotowaniach. Wchodzimy na wysoki poziom, jesteśmy cierpliwi w grze, a później coś odcina nam prąd i tracimy koncentrację na kilka akcji. W zespole panuje dobra atmosfera, widać wsparcie jakiego udzielają sobie chłopaki. To jest na pewno budujące przed zbliżającym się sezonem. Każdy z zawodników miał szansę zaprezentować swoje umiejętności, brakowało nam Jaśka Lizińczyka, który z juniorami rozgrywał Turniej o Puchar Burmistrza Woli. Fajnie, że mimo urazu i powrotu z "american dream" pojechał z nami i wspierał dopingiem Piotrek Pawlak. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Olek Czerwiński, który zaprezentował równą formę. Przed nami jeszcze sparingi i turniej w Warszawie, na który serdecznie zapraszamy. Do rozpoczęcia sezonu pozostały niecałe dwa tygodnie i chcemy być do niego jak najlepiej przygotowani – powiedział Konrad Cop, trener wolskiego klubu.

W najbliższą niedzielę siatkarze MOS Wola rozegrają kolejny przedsezonowy turniej. Tym razem na Rogalińskiej „Tramwajarze” zmierzą się z UKS Trójką Międzyrzec Podlaski oraz Camperem Wyszków. Zapraszamy wszystkich fanów siatkówki do kibicowania stołecznej drużynie.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda