mobile
REKLAMA

Skradzione rowery sprzedawał na lokalnych bazarach

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież trzech rowerów. 34-latek sprzedawał jednoślady przypadkowym klientom na pobliskich bazarach. Przestępstw dopuścił się ze swoim kolegą, który odbywa już karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo. Jakby tego było mało, przy mężczyźnie policjanci znaleźli zawiniątko z narkotykami.

inf. prasowa
Skradzione rowery sprzedawał na lokalnych bazarach

Jak już ustalili policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu, sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu. Typowali galerie handlowe lub budynki przy których mogą stać droższe modele rowerów, przecinali zabezpieczenia i odjeżdżali z miejsca przestępstwa.

Rowery trafiały następnie na lokalne targowiska gdzie za połowę ich wartości były sprzedawane przypadkowym nabywcom. Policjanci trafnie wytypowali jednego ze sprawców i zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania. W trakcie prowadzonych czynności policjanci zebrali materiał dowodowy, który potwierdził, że w tych trzech kradzieżach rowerów brała udział jeszcze jedna osoba, kolega zatrzymanego 34-latka. Mężczyzna jest w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

W chwili zatrzymania mężczyzny, podczas przeszukania, w kieszeni kurtki policjanci znaleźli zawiniątko z foli aluminiowej, a w niej amfetaminę.

34-latek usłyszał już zarzuty kradzieży rowerów oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

podinsp. Robert Szumiata/is

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda