mobile
REKLAMA

Służby zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów na Mazowszu

Wspólne działania funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, CBŚP oraz Podlaskiego KAS przyczyniły się do zlikwidowania nielegalnej fabryki papierosów w miejscowości Ćwiklin w gminie Płońsk. W budynku funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną, 460 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 138 kg nielegalnego tytoniu oraz pojazdy należące do podejrzanych.

informacja prasowa
Służby zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów na Mazowszu

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Wołominie wspólnie z funkcjonariuszami Zarządu w Białymstoku i Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku (KAS), przeprowadzili działania na terenie powiatu wołomińskiego oraz powiatów ościennych.

Ich głównych celem była eliminacja przestępczego środowiska związanego z produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Nielegalną fabrykę papierosów w miejscowości Ćwiklin w gminie Płońsk, funkcjonariusze ujawnili 1 grudnia br. dokonując siłowego wejścia przy wsparciu Wydziału Działań Taktyczno-Operacyjnych Ministerstwa Finansów. Na miejscu zabezpieczyli kompletną linię produkcyjną, 460 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 138 kg nielegalnego tytoniu oraz pojazdy należące do podejrzanych.

Zatrzymanych zostało 4 cudzoziemców w wieku od 35 do 45 lat. Mężczyzn przesłuchano i przedstawiono im zarzuty wytworzenia bez wymaganych rejestracji i wprowadzenia do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, czyniąc z tego procederu stałe źródło dochodu  za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy oraz podatku VAT oszacowano na kwotę ponad 2 mln zł.

Prokuratura Rejonowa w Płońsku na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie zastosowała wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego. Ponadto mężczyźni mają zakaz opuszczania kraju i miejsca pobytu.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda